0
Nedelja 26.12.2010.
10:36

Majami utišao `Stejpls centar`

Košarkaši Majamija savladali su LA Lejkerse u njihovom "Stejpls centru" rezultatom 96:80 (20:14, 27:24, 38:26, 21:16) u tradicionalnoj utakmici "božićnog NBA specijala".

Veče je obeležila "velika trojka" tima sa Floride, Lebron Džejms sa "tripl-dabl" učinkom od 27 poena, 11 skokova i 10 asistencija, Kris Boš, koji je meč završio sa 24 koša uz 14 uhvaćenih lopti i Dvejn Vejd koji je dodao 18 poena. Na drugoj strani su se istakli Kobi Brajant i Pau Gasol ubacili su po 17 poena, a Lamar Odom 14.

U meču dve sigurno najatraktivnije, i po imenima, najjače ekipe NBA lige, viđena je fantastična odbrana gostujućeg tima, koji je u prvom poluvremu u potpunosti zaustavio udarni tandem "jezerdžija" - Brajant-Gasol, što presudan momenat meča.

Ipak, otvaranje meča obeležili su Lamar Odom u Lejkersima i Kris Boš u Majamiju. Ekipa Fila Džeksona povela je na startu sa 10:4, ali je posle "tajmauta" tim Erika Spolestre Majami zaigrao dosta angažovanije u odbrani, zatvorio je sve prilaze košu domaćinu i serijom 13:2 u potpunosti preokrenuo rezultat. Lejkersi su u prvoj četvrtini postigli samo 18 poena, što im je najmanji učinak ove sezone. Dominacija Majamija nastavila se i u drugoj četvrtini, a podatak da je Brajant prvi koš postigao tek u 13. minutu, a Gasol, posle sedam promašenih šuteva tek u 15., dovoljno govori o sjajnoj odbrani koju su u Kaliforniji predstavili gosti sa Floride. Na kraju su gosti na veliki odmor otišli sa devet poena prednosti najviše zahvaljujući Bošu koji je u tom delu igre postigao čak 16 poena.

U drugom poluvremenu su se razigrali Džejms, a posebno Vejd, koji su prednost Majamija održavali na oko 10-ak poena razlike. Poslednjih 15 minuta meča publika u "Stejpls centru" se potpuno utišala pred majstorijama Vejda, Džejmsa i Boša koji su LA-u pokazali da mogu da igraju kao pravi tim i da Majami sa pravom važi za glavnog favorita za osvajanje titule ove sezone.

Interesantno je da je ovo bila najgledanija utakmica regularnog dela sezone u istoriji NBA lige, kao i da su preprodavci karata za jednu ulaznicu tražili neverovatnih 16.000 dolara! Raniji rekord držao je takođe "božicni duel" između istih timova, kada je Majami, 2004. godine, predvođen Šekilom O`Nilom, slavio u "Stejpls centru"sa 104:120.

Majami sada ima 23 pobede uz devet poraza, koliko imaju i Lejkersi, uz 21 trijumf.

Njujork "Niksi" su u svom "Medison Skver Gardenu" dobili Čikago sa 103:95 zahvaljujući Amariju Stodemajeru (20p,10sk) koji je postigao odlučujuće poene u finišu kada se lomio rezultat. Sa 20 poena meč je završio i Dejmond Felton, dok je kod gostiju Karlos Buzer ubacio 26 poena uz čak 19 skokova, a najbolji član Bulsa ove sezone Derik Rouz jedan manje.

U trećem derbiju večeri Orlando je u "Amvej areni" naneo peti poraz Bostonu ove sezone (86:78). Iako su gosti odradili odličan posao u odbrani pošto su zaustavili Dvajta Haurda na samo 6 poena, u prvi plan izbila je spoljna linija "Medžika" predvođena Brendonom Bašom, koji je ubacio 21 poen, dok je Hido Turkoglu dodao 16, a Džamir Nelson 12. U ekipi Seltiksa istakao se Kevin Garnet sa 22 koša, dok je Pol Pirs dodao 18.

Oklahoma je predvođena fantastičnim Kevinom Durantom, koji je postigao 44 poena, kao gost savladala Denver "Nagetse" rezultatom 114:106. Na svom nivou bio je Rasel Vestbruk sa 19 poena, dok je Nenad Krstić kao starter ubacio samo 4 poena, uz 6 skokova i 2 asistencije za 24 minuta. Kod domaćina je najefikasniji bio Čonsi Bilaps sa 30 poena, dok je Brazilac Nene dodao 21.

Njujork - Čikago 103:95
Orlando - Boston 86:76
Majami - LA Lejkers 96:80
Oklahoma - Denver 114:106