0
Utorak 21.12.2010.
22:23

Hemofarm se provukao u drugu fazu

Košarkaši Hemofarma poraženi su u gostima od ekipe Asvela rezultatom 81:80 u poslednjem kolu Grupe B prve faze Evrokupa, ali su izborili nastavak takmičenja zbog boljeg međusobnog skora sa Francuzima.

Uspeli bez Mačvana - KK Hemofarm

Posle velike drame u završnici meča u Vilerbanu dalje ide srpski tim, koji je imao više sreće, strepljenja i želje u završnici. Hemofarm je inače u prvom meču slavio sa 94:91.

Tokom celog meča domaćin je imao prednost, ali ona, osim u jednom navratu kada je bilo +10, nije prelazila 5-6 poena razlike. Ekipa |eljka Lukajića, koja je bila znatno oslabljena odlakom Milana Mačvana (Makabi) i povređenih Maraša i Božovića, držala je priključak i čekala grešku gostiju ne bi li nekako preokrenula rezultat.

U poslednjoj četvrtini viđena je rezulatska klackalica, a onda je Anđušić u 38. minutu pogodio trojku za -2 za Vrščane. Domaćin preko Džefersona na minut pre kraja donosi Francuzima željenih 81:76, ali onda Abdul Hamid preuzima odgovornost i pogađa trojku za 81:79.

Domaćin potom ishitrenim šutevima u dva navrata ne pogađa koš u jednom napadu, nakon čega lopta dolazi kod Pavkovića, koji sa linije penala samo potvrđuje poraz, ali i prolaz u drugu rundu Evrokupa.

Za Hemofarm je Danilo Anđušić ubacio 20 poena, Savović je uz 16 poena sakupio i 10 skokova, a Abdul Hamid je zabeležio 12 poena. Kod domaćina se istakao Volš sa 21 peonom, Džeferson sa 15 i Želabal sa 11 poena.