0
Nedelja 12.12.2010.
19:01 >> 21:18h

NLB: Poraz Partizana u Zadru

Košarkaši Partizana poraženi su u 11. kolu regionalne NLB lige od domaćeg Zadra rezultatom 91:88 (34:22, 21:14, 14:19, 22:33), Radnički bolji od Širokog u Kragujevcu 92:80.

Zadrani su daleko bolje ušli u meč i većim delom su kontrolisali utakmicu pa je pred poslednju četvrtinu rezultat na semaforu pokazivao 69:55 za domaćina.

Ipak, crno-beli su nekako uspeli da se trgnu i sustignu visoku prednost Zadra, ali nisu imali snage da preokrenu meč u svoju korist. U penal završnici je sve bilo još neizvesno, a Kecman je uz zvuk sirene pokušao trojkom da poravna rezultat ali nije bio precizan.

Kod pobednika se istakao Marko Car sa 27 poena, a Ivo Ivanov je pridodao 23 koša. U redovima Partizana najviše poena je ubacio Gist -21, Džeralds je pridodao 14, ali je imao i sedam izgubljenih lopti uz samo jednu asistenciju.

Trener Partizana Vlada Jovanović izjavio je da su "crno-beli" zasluženo poraženi od Zadra.

"Ovo je svakako još jedna, treća utakmica u nizu koju smo jako loše otvorili, sa veoma slabom energijom. Pre svega smo dozvolili njima da već u 12. minutu postignu veliki broj koševa koji nije dozvoljen čak ni za poluvreme. Pokušali smo kasnije da se konsolidujemo, tu smo nešto delimicčno i uradili. U trećoj i četvrtoj četvrtini smo daleko bolji bili u napadu, ali smo potrošili veliku energiju kako bismo stigli njihovu veliku prednost koju su do tog trenutka napravili. Nismo uspeli da privedemo utakmicu kraju", naveo je posle meča Jovanović.

Partizan sada ima skor od pet pobeda i šest poraza, dok je Zadar zabeležio tek treći trijumf, koliko ima i Crvena zvezda.

Košarkaši Radničkog su u Kragujevcu očekivano slavili nad Širokim, rezultatom 92:80, pa sada izabranici trenera Miroslava Nikolića imaju šest pobeda i pet poraza.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Stiven Marković sa 34 (trojke 8/11) i Majkl Li sa 27 poena, dok je kod Širokog bolji od ostalih bio Šime Špralja sa 23 koša.