0
Utorak 24.11.2009.
20:00

Zvezda pobedila Dinamo, Valensija bolja od Hemofarma

U prvom kolu Grupe F Evrokupa košarkaši Crvene zvezde pobedili su moskovski Dinamo rezultatom 76:67, dok je Hemofarm izgubio u Vršcu od ekipe Valensije sa 68:75.

"Crveno-beli" su loše počeli meči o čemu najbolje govori minus od 10 poena nakon prve četvrtine (13:23). Međutim, naredni period pripao je izabranicima Aca Petrovića sa osam razlike, čime se Zvezda potpuno približila pred drugo poluvreme - 37:39.

Odličnom igrom u trećoj deonici domaći tim, nošem podrškom 4.500 navijača u "Pioniru", preokrenuo je rezultat u svoju korist, došavši na kraju do ubedljive pobede.

Najbolji u timu Zvezde bio je kapiten Tadija Dragićević sa 17 poena i četiri skoka, dok je Vuk Radivojević ubavio 14 koševa. Istakli su se još Filip Videnov sa 11 i Marko Kešelj sa 10 poena.

U beogradskom timu debitovao je američki plejmejker Majk Tejlor i za 14 minuta na parketu ubacio je četiri poena, uz tri asistencije.

Kod Moskovljana, iznad ostalih bio je Sergej Bikov sa 18 koševa i pet skokova, dok je Žukanenko postigao 12 poena.

Trener košarkaša Crvene zvezde Aco Petrović rekao je da je njegova ekipa pobedila moskovski Dinamo zahvaljujući dobroj odbrani u drugom poluvremenu.

"Kontrolisali smo igru u drugom poluvremenu. Uložili smo mnogo energije u odbranu i primili smo samo 28 poena. Bila je izuzetno teška utakmica kojom smo završili seriju započetu prošlog četvrtka protiv Partizana. Ekipi nije bilo lako da se obnovi. Imali mnogo problema sa slobodnim bacanjima, što je posledica nedostatka svežine, ali sada imamo dobar period da se oporavimo", rekao je Petrović posle meča i posebno pohvalio igru Vuka Radivojevića.

Košarkaši vršačkog Hemofarma poraženi su od španske Valensije rezultatom 75:68 u 1. kolu grupe B Evrokupa.

Imali su Vrščani prednost od devet poena na poluvremenu (36:27), ali su u nastavku potpuno pali što je dovelo do poraza. Naročito loša bila je igra u trećoj četvrtini koju su Španci dobili sa 13 poena razlike (14:27).

U timu Stevana Karadžića najistaknutiji je bio Goran Jagodnik sa 17 poena, a Džerod Stivenson je ubacio 11 koševa. U timu Valensije, istakao se Nando de Kolo sa 20 poena, uz odličan šut iz igre 6/9.

Srpski reprezentativac Kosta Perović bio je nezaustavljiv za centre Hemofarma pošto je ubacio 18 koševa, a imao je i šest skokova.