0
Subota 27.11.2010.
15:50 >> 18:35h

Berbatov razbucao Blekburn, pobeda Arsenala

U 15. kolu engleske Premijer lige Mančester Junajted je deklasirao Blekburn sa 7:1 uz pet golova Dmitra Berbatova, Arsenal je slavio na gostovanju Aston Vili 2:3, Vulvsi su bili bolji od Sanderlenda 3:2, a pobedu je ostvario i Vest Hem protiv Vigana 3:1.

Sa pet komada ispratio Roverse - Dmitar Berbatov

Ekipa Mančester Junajted je na svom "Old Trafordu" deklasirala Blekburn Roverse rezultatom 7:1, u sklopu 15. kola englske Premijer lige.

Novu lidersku poziciju "đavolima" je obezbedio Bugarin Dmitar Berbatov sa čak pet postignutih pogodaka. Za ubedljiv trijumf pobrinuli su se Nani i Park, a čast Roversima spasao je Samba pred sam kraj utakmice.

Berbatov je u prethodnom periodu bio u centru pažnje zbog pisanja ostrvskih medija da će biti prodat Juventusu u zamenu za golmana Juventusa Đanluiđija Bufona. Razlog za to bio je što Bugarin od septembra nije bio stelac za "crvene đavole" ali je današnjom partijom na "Old trafordu" i definitivno dokazao Aleksu Fergusonu da poseduje kvalitet za slavni engleski klub.

Junajted je sa 31 bodom novi lider, ispred Arsenala (29), Čelsija (28) i Sitija (27), koji je na gostovanju u Stouku ispustio pobedu, pošto je Eterington postigao izjednačujući gol (1:1) u drugom minutu nadoknade meča.

I mladi Vilšir (18) se upisao u listu strelaca

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u Birmingemu ekipu Aston Vile rezultatom 4:2. Golove za londonski klub postigli su Andrej Aršavin u 39, Samir Nasri u 45, Šamak u 56. i Vilšir u 90. Oba gola za domaći tim postigao je Klark u 52. i 70.

Vulvsi su konačno zabeležili pobedu i to preokretom protiv Sanderlenda sa 3:2, u poslednjih desetak minuta, jer su uprkos vođstvu preko Folija u 50. minutu, primili dva pogotka u 67. i 77. minutu Benta i Velbeka, Ipak, Hant u 81. donosi izjednačenje, a Blejk u poslednjem minutu uui pobedu domaćinu.

Pobedu nakon dugo vremena ostvario je i Vest Hem koji je sa 3:1 nadigrao Vigana, a iznenađenje kola svakako je priredio VBA trijumfom na "Gudison Parku" protiv Evertona sa 1:4.