0
Sreda 24.11.2010.
22:46

Inter i Totenhem u osmini finala LŠ

Fudbaleri Intera i Totenhema večerašnjim pobedama su obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona, kolo pre kraja grupne faze takmičenja.

Inter je večeras u petom kolu grupe A Lige šampiona na svom terenu pobedio Tvente 1:0, a jedini gol na meču postigao je Kambijaso u 55. minutu.

Inter je dobro počeo meč, Snajder je pogodio prečku, ali je do kraja prvog dela Kastelaci bio na mukama. Holandski šampion je igrao dobro, imali su par prilika, no na poluvreme se otišlo bez golova.

Na startu drugog dela pritisak Italijana, dao je rezultat nakon desetak minuta, kada je Kambijaso uspeo da postigne pogodak. Mogao je Dejan Stanković u dva navrata da dotuče rivala, ali nije uspeo, pa su gosti na kraju imali priliku da pomrse Interu račune, ali je šut Lanzata zaustavila prečka.

Totenhem je bio bolji od Verdera 3:0, a golove za londonski klub postigli su Kabul u šestom, Modrić u 45. i Krauč u 79. minutu.

Prvo mesto na tabeli drže Totenhem i Inter sa po 10 bodova, dok je Tvente treći sa pet, a Verder je poslednji sa dva boda. U poslednjem kolu, 7. decembra igraće Verder - Inter i Tvente - Totenhem.

Plasman u osminu finala iz grupe B obezbedili su Šalke i Lion. Šalke je na svom terenu pobedio Lion 3:0 golovima Farfana u 14. i Huntelara u 20. i 89. minutu.

Hapoel je u Izraelu bio bolji od Benfike 3:0. Pogotke za izraelskog šampiona postigli su Zahavi u 24. i 90, kao i Daglas u 74.

Prvo mesto na tabeli drži Šalke sa 10 poena, dok je Lion drugi sa devet. Benfika je treća sa šest, a Hapoel je poslednji sa četiri boda. U poslednjem kolu igraće Benfika - Šalke i Lion - Hapoel.

Mančester Junajted je trijumfovao u sklopu grupe C na gostovanju Rendžersu, a jedini pogodak na meču postigao je Vejn Runi uz 87. minutu iz penala.

U drugom meču Valensija je deklasirala Bursu sa 6:1, pa su "šišmiši" zajedno sa Mančesterom već obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja.

Fudbaleri Rubina pobedili su večeras na svom terenu ekipu Kopenhagena rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Noboa u 45. minutu sa penala.

U drugom meču Barselona je trijumfovala kao gost Panatinaikosu u Atini 0:3, a golove su postigli Mesi i Rodrigez dva pogotka.

Prvo mesto na tabeli drži Barselona sa 11 bodova, dok je Kopenhagen drugi sa sedam. Rubin je treći sa šest poena, dok je Panatinaikos osvojio samo dva boda.