1
Utorak 23.11.2010.
22:38 >> 23:18h

Šahtjor nadigrao Partizan

Fudbaleri Partizana pretrpeli su ubedljiv poraz od Šahtjora iz Donjecka u 5. kolu Grupe H Lige šampiona rezultatom 3:0 u sred Beograda po kišovitom vremenu.

Pred oko 17.000 gledalaca na stadionu u Humskoj golove za tim iz Donjecka postigli su Štepanenko u 52, Žadson u 58. i Eduardo u 68. minutu.

U poslednjem kolu, ujedno i na oproštaju od ove sezone u evrokupovima, Partizan će gostovati Arsenalu u Londonu, dok će Šahtjor na domaćem terenu dočekati Bragu.

Gosti iz Donjecka su bili bolji za tri gola, nema bodova za Partizan

Crno-beli su se u prvom poluvremenu držali dobro na terenu i imali par prilika. Krenuli su crno-beli silovito i iznudili prvi korner na meču u 1. minutu. Redom su šutirali Saša Ilić, Krstajić i Kleo, ali rezultat nije promenjen. Nova akcija Partizana išla je preko Stevanovića koji je uputio centaršut sa desne strane, ali nekako iza leđa Kleu, koji nije mogao da je zakači i uputi ka golu Pjatova. Velika prilika za Šahtjor je zaledila pokisle gledaoce pošto je Daglas centrirao sa desne strane, lopta je prošla na suprotnu stranu, naleteo je Stepanenko, ali je sa pet-šest metara iskosa sa leve strane prebacio gol.

Šahtjor je poveo sa 1:0 golom Stepanenka u 51. minutu. Daglas je izveo korner, lopta se odbila do Stepanenka koje ja sa nekoliko metara zakucao u gol Partizana pored nemoćnog Stojkovića.

U tom času je pala svaka igra domaćina, koji je u nastavku delovao dezorijentisano i sporo.

Šahtjor postiže još jedan pogodak u 67. minutu. Eduardo je sa metar-dva sproveo loptu u mrežu koju je prethodno nabacio Srna. Ponovo je golu prethodila greška igrača Partizana na sredini terenaŠahtjor je školski odigrao kontru, pa je Stojković nemoćno po treći put ispratio put lopte u mrežu.

U 88. minutu je bila velika prilika za Partizan, jer je Ivica Iliev bio na svega nekoliko metara od gola ali je slabo zahvatio loptu. Ua kraj su domaćini imali korner ali jeStevanović šutira glavom, a Pjatov odbranio.

Partizan: Stojković, Stevanović, Krstajić, Jovanović, Lazevski, Smiljanić, Moreira (Davidov od 71.), Babović, Petrović (Medo Kamara od 65.), Ilić (Iliev od 84.), Kleo.

Šahtjor: Pjatov, Čigrinski, Srna, Rac, Rakicki, Gaj (Visenec od 70.), Stepanenko, Žadson (Aleks od 74.), Daglas Košta (Eduardo od 60.), Vilijan, Luiz Adrijano.

U okviru iste Grupe H Braga je u Portugalu pobedila londonski Arsenal sa 2:0, golovima Mateusa u završnici meča.