0
Subota 20.11.2010.
17:25 >> 20:48h

Raul uništio Verder, pobeda Dortmunda

Na mečevima 13. kola Bundes lige Šalke je het-trikom Raula deklasirao Verder 4:0, a veliki preokret i trijumf u Frajburgu od 1:2 ostvarila je vodeća ekipa nemačkog šampionata Borusija iz Dortmunda.

'Spakovao' tri komada u mrežu Verdera - napadač Šalkea Raul Gonzales

Kišu od čak 25 golova postignutih u subotnjim mečevima u Bundesligi otvorio je Šalke joji je u derbiju deklasirao Verder iz Bremena sa čak 4:0.

Igrač utakmice svakako je bio napadač domaćih Raul koji je postigao tri gola za svoj tim, dok se u listu strelaca upisao i Meczelder.

Vodeći Dortmund nastavio je da ređa pobede,a do jedanaestog trijumfa u sezoni ''milioneri'' su došli velikim preokreton na gostovanju Frajburgu, gde su slavili sa 1:2, uz standardnu partiju Nevena Subotića. Domaćin je poveo autogolom Humelsa u 26. minutu, ali je Dortmund u nastavku za samo dva minuta (76. i 78.) preokrenuo i došao do pobede pogotkom Levandovskog i autogolom Mujdža.

Fudbaleri Leverkuzena i Bajerna igrali su večeras bez pobednika 1:1. Gosti su poveli golom Gomeza u 34. minutu, a izjednačio je Vidal u 45. minutu sa penala.

Trijumf na gostujućem terenu ostvario je i Hofenhajm koji je u Frankfurtu savladao Ajntraht 0:4, a najviše uzbuđenje bilo je u Hanoveru, gde je domaćih u poslednjim trenucima savladao ekipu Hamburga sa 3:2.

Majnc je kao gost savladao Menhengladbah sa 2:3, a nešto ubedljiviji bio je Kajzerslautern na gostovanju u Nirnbergu 1:3.