0
Sreda 17.11.2010.
21:52 >> 23:55h

Mesi srušio Brazil, Francuzi slavili na Vembliju

Napadač Argentine Lajonel Mesi postigao je jedini pogodak u pobedi "gaučosa" nad najvećim rivalom Brazilom u prijateljskom meču odigranom u Dohi.

Glavni na terenu - Leo Mesi

Najbolji fudbaler sveta je u 91. minutu postigao svoj prvi gol protiv "karioka", a novom selektoru Serhiju Batisti pobedu na njegovom zvaničnom debiju na klupi Argentine, i to nad najvećim rivalom.

Batista je za selektora Argentine imenovan krajem jula, s tim da je prve tri utakmice vodio kao "vršilac dužnosti".

Dva tima odigrala su veoma rezervisano i oprezno, i bez obzira na Mesijevu bravuru u završnici, derbi svakako nije opravdao očekivanja. Treba izdvojiti i prečku koju je za Brazill pogodio Dani Alveš u 19. minutu, dok je s druge strane golman Viktor intervenisao ispred Pastorea i Iguaina.

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila Englesku rezultatom 2:1 (1:0) u prijateljskom meču odigranom na "Vembliju".

Izabranici Lorana Blana odigrali su najbolji susret pod njegovim vođstvom, a "petlovi" su preko Karima Benzema već u 16. minutu došli u vođstvo. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u drugom poluvremenu prvi gol ponovo su postigli "galski petlovi",a  ovaj put Bena Fostera u 55. minutu savladao je Matije Valbuena. "Gordi Albion" je do kraja samo ublažio poraz pogotkom Pitera Krauča.

Italijani su odigrali nerešeno protiv Rumunije (1:1) u meču igranom u Klagenfurtu. Prvi su u vođstvo došle naše istočne komšije preko napadača Štutgarta Ćiprijana Marike u 38. minutu. Isti igrač je osam minuta pre kraja zatresao mrežu sopstvene ekipe za konačnih 1:1.

Drugi rival Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo Severna Irska, podelio je prijateljski megdan sa Marokom (1:1). Vodili su momci sa severa Afrike golom Maruna Šamaka sve do 82. minuta, kada je Paterson sprečio poraz svog tima.

Još jedan rival Srbije u kvalifikacijama, ekipa Slovenije, neprijatno je iznenadila svoje navijače u duelu sa Gruzijom (1:2). Na stadionu "Bonifika" izabranici Matjaža Keka su za manje od minut primili dva gola Guruli (67.), Ananidze (68.) čime su gosti preokrenuli rezultat, pošto je prethodno gol za "zmajčeke" dao Boštijan Cesar u 51. minutu.

Od zanimljivijih rezultata izdvajamo remi Švajcarske (dva gola Fraja) i Ukrajine (2:2), zatim trijumf Holandije nad Turskom golom Klas jan Huntelara, dok su Švedska i Nemačka u Melmeu odigrali bez golova.