0
Nedelja 14.11.2010.
21:41 >> 23:56h

Iguain doneo pobedu Realu

Fudbaleri Reala pobedili su večeras u gostima ekipu Hihona rezultatom 1:0 u meču 11. kola španske Primere.

Održao Real na vrhu - Gonzalo Iguain

Jedini gol na utakmici postigao je Gonzalo Iguain u 83. minutu.

Real se mučio, imali su dosta problema u organizaciji igre, ali sve dileme je razrešio argentinski centarfor desetak minuta pre kraja, kada je šut Benzeme koji je odbio golman domaćina, sproveo u mrežu. Hihon je imao priliku da poravna, ali je Iker Kasiljas bio na visini zadatka.

Na kraju je crveni karton dobio Kale, a Real je bez kažnjenog sa dva meča suspenzije trenera Žozea Murinja, ipak odneo bodove i ostao na prvom mestu sa bodom prednosti u odnosu na Barselonu.

Fudbaleri Sevilje pobedili su večeras u gostima ekipu Saragose rezultatom 2:1.

Gosti su poveli golom Fabijana u 29. minutu, a izjednačio je Bertolo u 53. Pobedu Sevilji doneo je Negredo u 90. minutu. Za domaći tim igrao je srpski fudbaler Ivan Obradović, koji je zaradio žuti karton u 70. minutu.

Fudbaleri Valensije pobedili su večeras na svom terenu ekipu Hetafea rezultatom 2:0, a pobedu ekipi sa "Mestalje" doneli su Kosta u osmom i Navaro u 63. minutu.

Malaga je na svom terenu pobedila Levante 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Eliseu u 63. minutu. Erkules je na svom terenu pobedio Sosijedad 2:1 golovima Trezegea u 46. i Drentea u 51. minutu. Jedini strelac za goste bio je Grizman u 15. minutu.

Barselona je sinoć savladala Viljareal 3:1. Bilbao je sinoć pobedio Almeriju 1:0, dok je Atletiko nadigrao Osasunu 3:0.