0
Subota 13.11.2010.
16:04 >> 22:33h

Vidić doneo bod Junajtedu, poraz Liverpula

Fudbaleri Aston Vile i Mančester junajteda igrali su danas bez pobednika 2:2 u prvom meču 13. kola engleske Premijer lige.

Ponovo na listi strelaca - kapiten Mančester Junajteda Nemanja Vidić

Iako je Mančester Junajted bio bolji u prvom poluvremenu, domaćin na "Vila Parku" je u nastavku pružio znatno bolju partiju. Pritisak koji su stvorili izabranici Žerara Ulijea urodio je plodom u 71. minutu, kada je Ves Braun nesmotreno u kaznenom prostoru srušio Ešli Janga, a reprezentativac Engleske je bio siguran sa bele tačke.

Prošlo je samo pet minuta i Vila je udvostručila prednost preko Albrajtona, koji se utrčavanjem na drugu stativu našao u poziciji da loptu bukvalno prikuca iza leđa golmana Van der Sara.

Ipak, navijači kluba iz Birmingema prerano su počeli da slave, jer je mladi Frančesko Makeda pravim projektilom sa 15 metara smanjio vođstvo u 81. minutu. I onda kao u trileru, posle samo nekoliko minuta, kapiten Junajteda Nemanja Vidić koristi odličan centaršut Nanija, i glavom sa druge stative donosi bod "đavolima".

Aston Vila je stigla do 17 boda u dosadašnjem delu sezone, dok je klub s "Old Traforda" osvojio 25 poen. Junajted je u dosadašnjih 13. kola Premijer lige zabeležio šest pobeda i sedam remija, ali Čelsi koji u nedelju dočekuje Sanderlenda, pobedom bi mogao da pobegne na velikih šest bodova razlike.

Fudbaleri Birmingema uspeli su da odole favorizovanom Mančester sitiju i uzmu veoma važan bod na gostovanju rezultatom 0:0. Ovo je bio treći uzastopni meč u kojem Siti na domaćem terenu nije uspeo da postigne gol, i sve je izvesnije da će menadžer "građana" Roberto Manćini u skorije vreme ostati bez posla.

Opet blistao - Geret Bejl

Totenhem je na krilima još jedne izuzetne partije Gareta Bejla pobedio Blekburn sa 4:2. Bejl je postigao dva pogotka, a istakli su se još Roman Pavljučenko i Piter Krauč, koji su postigli po jedan gol. I pored 4:0 u poslednjih 15 minuta, Blekburn je uspeo da preko Robertsa i Živea znatno ublaži poraz.

Novi poraz doživeli su igrači Liverpula na gostovanju Stouku rezultatom 2:0. Domaći tim je do prednosti došao golom Rikarda Fulera u 56. minutu nakon velike gužve u kaznenom prostoru Liverpula, dok je konačan rezultat postavio Kenvajn Džons u poslednjim sekundama meča nakon sjajne kontre.

Stouk se sada izjednačio sa Liverpulom po broju bodova, oba tima imaju po 16, s tim da Stouk zauzima jedno mesto ispred "crvenih" na tabeli zbog bolje gol-razlike.

Bolton je trijumfom na gostovanju  Vulverhemptonu sa 2:3 stigao na peto mesto tabele, dok je Vigan pobedom nad Vest Bromvičom 1:0 uspeo da pobegne iz opasne zone.

Preostale dve utakmice, Vest Hem - Blekpul i Njukasl - Fulam, završene su 0:0.