0
Subota 13.11.2010.
15:15 >> 21:35h

Novi trijumf Partizana, Arsenijević uništio Čuku

U 12. kolu Jelen Superlige Partizan lako savladao Javor sa 4:1, Sloboda het-trikom Nemanje Arsenijevića deklasirala Čukarički 4:0, dok je OFK Beograd izgubio na Karaburmi od Jagodine golom Đilasa.

Slavlje igrača Partizana

Fudbaleri Partizana rutinski su savladali Javor iz Ivanjice na domaćem terenu rezultatom 4:1 i tako učvrstili prednost na tabeli Jelen Superlige.

"Crno-beli" su imali incijativu od samog starta utakmice, a do prednosti su došli u finišu prvog dela igre, kada je Ivica Iliev u 39. minutu zatresao mrežu Ivanjičana 1:0.

U nastavku susreta Stefan Babović je u 59. minutu udvostručio prednost, što mu je prvi gol od kako se vratio u Humsku, dok je Brazilac Kleo u 69. minutu postigao 15. gol u sezoni, prekinuvši post od preko mesec dana.

U finišu susreta viđena su još dva gola. Najpre je Radosav Petrović pogodio na dodavanje Šćepovića za 4:0, a u poslednjim trenucima Gogić je ublažio poraz Javora za konačnih 4:1.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević bio je izuzetno zadovoljan ubedljivom pobedom nad Javorom, kao i igrom koju su prikazali njegovi izabranici.

"Izuzetno sam zadovoljan. Već duže vreme igramo atraktivno i brzo i stvaramo šanse. Tako je bilo i protiv Javora. Imali smo mnogo prilika i na kraju smo dali četiri gola čvrstoj ekipi Javora, koja je u prethodnih 11 kola primila samo sedam", rekao je Stanojevich posle meča.

Trener Javora, bivši fudbaler Crvene zvezde Zoran Njeguš rekao je u šali da je više sreće protiv Partizana imao kao igrač.

"Partizan je pokazao da ima izvanrednu pas igru. Mi smo pružali otpor koliko smo mogli. Pokušali smo da ugrozimo gol protivnika, ali nam je to uspelo u samoj završnici. Predstoji nam bitka za opstanak. Pokušaćemo da osvojimo što više bodova do kraja jesenjeg dela", zaključio je Njeguš.

Partizan sada ima 31 bod, odnosno šest bodova više u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu, koju u nedelju od 13 sati očekuje veliki derbi sa banjičkim Radom, trenutno trećeplasiranom ekipom u prvenstvu sa 24 boda.

Raspucani Arsenijević

Sloboda je sa 4:0 prosto uništila slabašni Čukarički, a Nemanja Arsenijević je postigao het-trik u 43, 57. i 78. minutu, dok se jednom u listu strelaca upisao Ljubinković u 45. minutu.

Jagodina je šokirala OFK Beograd na Karaburmi odnevši sva rei boda. Nakon petnaestak minuta na sablasnoj Karaburmi gosti prave odličnu akciju. Bojović i Đilas varaju odbranu, a vođa napada je iskusno matirao Šaranova i to se ispostavilo kao konačan rezultat.

Pobedu Smedereva nad Borcem u Čačku rezultatom 1:0 odlučilo je isključenje Bobana Dmitrovića u 60. minutu. Gosti su slavili golom Stanića u poslednjem minutu utakmice kraj Morave. Stanić je iskoristio pas Ćerana koji je iz drugog pokušaja donosi pobedu Smederevu. Smederevo je nastavilo da skuplja bodove, dok je Borac još jednom razočarao svoje malobrojne navijače.

Inđija je sa 1:0 pobedila Metalac, a čovek odluke je bio Predrag Kodžo koji je ušao u igru u finišu i prekinuo mučenje na terenu. Majstor i u 37 godina više vredi nego većina igrača u domaćem šampionatu.

U nedelju će se sastati Hajduk - BSK, Rad - Crvena zvezda i Spartak - Vojvodina.