0
Četvrtak 11.11.2010.
10:02

Real i Barselona efikasni u Kupu

Na mečevima španskog Kupa Kralja madridski Real savladao Mursiju sa 5:1, Barselona istim rezultatom pobedila Ceutu, a prolaz u osminu finala ovog takmičenja obezbedile su u ekipe Deportiva, Levantea, Sevilje, Almerije, Viljareala i Bilbaoa.

Fudbaleri madridskog Reala plasirali su se u osminu finala Kupa kralja, pošto su večeras na svom terenu savladali Mursiju 5:1 u revanš meču šesnaestine finala španskog kupa.

U prvom meču odigranom u Mursiji nije bilo golova. Golove za "kraljevski klub" postigli su Granero u četvrtom, Iguain u 45, Ronaldo u 75, Benzema sa penala u 85. i Alonso u 89. minutu. Jedini strelac za goste bio je Pedro u 82. minutu sa penala.

I fudbaleri Barselone plasirali su se u osminu finala španskog Kupa kralja, pošto su večeras na svom terenu pobedili ekipu Ceute rezultatom 5:1, dok je u prvom meču takođe bilo 2:0 za Katalonce.

Golove za katalonski klub postigli su Nolito u drugom i sedmom minutu, kao i Pedro u 50, Krkić u 64. i Mesi u 68. minutu. Jedini gol za goste dao je Kuzman u 34. minutu.

Atletiko Madrid je izborio plasman u osminu finala, pošto je večeras igrao sa Univerzidadom 1:1. Gosti su poveli golom Aridana, ali je izjednačio Merida u 73. Atletiko je u prvom duelu slavio s 5:0.

Plasman u osminu finala izborio je i Betis koji je večeras u gostima pobedio Saragosu 2:1. U prvom meču bilo je 1:0 za Saragosu. Golove za goste dali su Kontini (autogol) u 11. i Martin u 36. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Jarošik u 15. minutu.

Plasman u osminu finala Kupa kralja večeras su izborili Deportivo, Levante, Sevilja, Almerija, Viljareal i Bilbao, dok su isti posao u utorak obavile i ekipe Espanjol i Kordobe.