0
Sreda 10.11.2010.
22:52

Milan novi lider Serije A

Posle mečeva 11. kola italijanske Serije A ekipa Milana je pobedom nad Palermom 3:1 izbila na čelo tabele, pošto je Lacio izgubio na gostovanju Ćezeni 1:0. Roma je pobedila Fiorentinu 3:2, Juventus je odneo samo bod iz Breše 1:1, a istim rezultatom Leće je ispratilo Intera.

Načeo Palermo - Pato

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Palerma rezultatom 3:1 u meču 11. kola Serije A, čime su preuzeli čelo tabele. "Rosoneri imaju 23 boda, dok je Lacio drugi sa 22 osvojena poena.

Golove za Milan postigli su Pato u 19, Ibrahimović u 77. i Robinjo u 83, a jedini gol za goste dao je Bačinović u 63. minutu.

Roma je na svom terenu savladala Fiorentinu 3:2. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Simplicio u 45, Borijelo u 51. i Perota u 77. minutu. Golove za ekipu Siniše Mihajlovića dali su Đilardino u 69. i D'Agostino u 90. minutu.

"Vučica" se već domogla 6. pozicije na tabeli serijom dobrih rezultata u poslednje vreme čime je osvojila 18 poena, dok je Fiorentina ostala na sredini tabele sa 12 bodova.

Dosadašnji lider šampionata rimski Lacio poražen je u gostima od Ćezene 1:0, a jedini gol na meču dao je Parolo u 85. minutu, pa nebeskoplavi" više ne drže čelo prvenstvene tabele.

Breša i Juventus igrali su 1:1. Gosti su poveli golom Kvaljarele u 71. minutu, a izjednačio je Dijamanti dva minuta kasnije.

Leće i Inter igrali su takođe 1:1. Milito je doveo u vođstvo Inter u 76. minutu, a izjednačio je Oliverira posle kornera u 79. minutu.

U ostalim večerašnjim mečevima Napoli je minimalno trijumfovao na gostovanju Kaljariju, Katanija je istim rezultatom savladala Udineze, kao i Đenova Bolonju.