0
Nedelja 07.11.2010.
17:02

Tores srušio Čelsi, Kerol utišao "tobdžije"

Na nedeljnim mečevima 11. kola engleske Premijer lige Liverpul je sa dva gola Fernanda Toresa savladao lidera i aktuelnog šampiona ekipu Čelsija 2:0, Njukasl je u Londonu iznenadio Arsenal 0:1, dok je Mančester Siti sa dva pogotka Marija Balotelija trijumfovao na gostovanju VBA 0:2.

Slavlje igrača Liverpula

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Čelsija rezultatom 2:0 u derbi meču 11. kola engleske Premijer lige.

Oba gola za ekipu s 'Enfilda' postigao je Fernando Tores u 11. i 45. minutu. U ekipi Liverpula nije bilo Milana Jovanovića, dok je Branislav Ivanović odigrao prvih 70. minuta za londonski klub.

Uprkos porazu, prvo mesto na tabeli i dalje drži Čelsi sa 25 bodova, dok je Mančester junajted ostao drugi sa 23 osvojena poena.

Rešio meč na "Emiratima" - Endi Kerol

Fudbaleri Njukasla pobedili su danas u Londonu ekipu Arsenala rezultatom 1:0 u meču 11. kola engleske Premijer lige.

Jedini gol na utakmici postigao je Endi Kerol u 45. minutu, kada je nakon slobodnog udarca, napadač glavom uspeo prebacio istrčalog golmana Lukaša Fabijanskog, koji je isključivi krivac za pogodak gostiju.

U nastavku domaći nisu uspali da dođu bar do boda, a meč su završili sa igračem menje, pošto je u finišu isključen defanzivac Koščijelni.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Vest Bromviča rezultatom 2:0, a oba gola za "građane" postigao je Mario Baloteli u 20. i 26. minutu.

Mladi Italijan je u 63. minutu dobio crveni karton, a i domaći su meč završili sa igračem manje, pošto je Mulumbu morao da napusti teren u 82. minutu zbog dva žuta kartona.

U subotnjim mečevima Mančester Junajted je pobedio ekipu Vulsa sa 2:1, Bolton je nadigrao Totenhem 4:2, a pobede su zabeležile i ekipe Blekburna i Sanderlenda.