0
Subota 06.11.2010.
18:15

Park spasio Junajted, poraz Totenhema

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas ekipu Vulverhemptona rezultatom 2:1 u meču 11. kola Premijer lige.

Postigao golove u poslednjim minutama prvog i drugog poluvremena - J.S. Park

Oba gola za ekipu sa "Old Traforda" postigao je Ji-Sun Park u 45. i 90. minutu. Jedini strelac za goste bio je Ebanks-Blejk u 66. minutu. Za domaće je igrao Nemanja Vidić, dok je u redovima Vulvsa bio Nenad Milijaš, koji je zamenjen u 77. minutu.

Birmingem i Vest Hem igrali su 2:2. Golove za domaći tim u čijem je sastavu bio i srpski reprezentativac Nikola Žigić, dali su Žerom u 64. i Ridžvel u 73. minutu. Kod gostiju u listu strelaca upisali su se Pikion u 48. i Behrami u 58. minutu.

Fudbaleri Boltona savladali su na svom terenu ekipu Totenhem sa 4:2. Odličnu partiju u redovima domaćina pružio je Kevin Dejvis. Kapiten Boltona je u 31. minutu doveo svoju ekipu do vođstva, a na 2:0 povisio je Gretar Steinson u 56. minutu.

Dejvis je u 76. minutu iz penala postigao treći pogodak za domaće i tada se činilo da je sve gotovo. Međutim, Totenhem je krenuo na sve ili ništa i to mu se umalo isplatilo, pošto je prvo u 79. minutu Alan Haton smanjio na 3:1, a u 87. minutu rezervista Roman Pavljučenko postigao je drugi gol za "pevce".

Ispostavilo se, međutim, da je to bilo sve što je Totenhem mogao da uradi, a u sudijskoj nadoknadi vremena Bolton je iskoristio otvorenu igru gostiju i preko Martina Petrova potvrdio pobedu.

Sanderlend je pobedio Stouk 2:0, a oba puta u listu strelaca upisao se Asamoa Gijan u devetom i 86. minutu, dok je trijumf zabeležio i Blekburn protiv Vigana 2:1.

Blekpul i Everton igrali su 2:2, dok je meč između Fulama i Aston Vila takođe završen remijem 1:1.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Čelsi sa 25 bodova, dok je Mančester junajted drugi sa 23, ali i utakmicom više.