0
Subota 06.11.2010.
20:13

Pobeda Zvezde, goleada u Subotici

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u derbi meču 11. kola Jelen super lige protiv OFK Beograda minimalnim rezultatom 1:0, pa su crveno-beli do nedelje ponovo drugi na tabeli fudbalskog šampionata Srbije.

Strelac jedinog gola na utakmici - Miloš Trifunović

Jedini gol na utakmici postigao je Miloš Trifunović u 14. minutu na asistenciju Pavla Ninkova, a kasnije se ispostavilo da je to bilo dovoljno za trijumf Crvene zvezde.

Iako su gosti imali više loptu u nogama i na terenu su bili organizovaniji, golman Zvezde Stamenković je tek u par navrata morao da interveniše. Domaći su fudbaleri imali inicijativu u prvom delu meča, ali Kadu, Ninkov i Milovanović nisu uspeli da uvećaju vođstvo. U drugom poluvremenu obe ekipe propustile su po nekoliko šansi, ali promene rezultata nije bilo."Crveno-beli" su ostvarili prvu pobedu posle dva uzastopna poraza u domaćem šampionatu.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Kristić izjavio je da nije zadovoljan igrom.

"Teška je ovo bila utakmica za nas. Došla je posle dva rezultatska neuspeha u prvenstvu i igračima nije bilo svejedno. Navijači su ostali uskraćeni za jednu bolju igru Zvezde, ali videlo se da su naši fudbaleri bili pod velikim pritiskom. Najvažnije je da smo osvojili tri boda", rekao je Kristić.

Trener OFK Beograda Dejan Đurđević priznao je da je više očekivao od svoje ekipe.

"Ne mogu da budem prezadovoljan onim što sam mogao da vidim u igri svoje ekipe, a naravno ni rezultatom. Ipak, imali smo dobar tempo tokom čitavog meča, pokazali smo se u solidnom svetlu, ali nas je jedna greška skupo koštala. Sa ovako mladom ekipom koju imamo pokazali smo da možemo da se nosimo sa najboljima u našoj zemlji, ali veliki i jesu veliki jer umeju da iskoriste greške koje im rival priredi. Žao mi je konačnog ishoda, iskreno mislim da smo zaslužili bar bod", rekao je Đurđević.

Fudbaleri subotičkog Spartaka pregazili su Inđiju na domaćem terenu rezultatom 5:2 u najuzbudljivijem meču 11. kola Jelen Superlige Srbije.

Vojov Ubiparip

Subotičani su već posle 18 minuta imali neverovatnih 4:0, a do poluvremena već je bilo 5:1 za Spartak. Po dva gola postigli su Ubiparip (1', 12') i Nikolić (7', 41'), dok se jednom u strelce upisao Mirić (18'). Oba gola za veoma slabe goste iz Inđije postigao je čovilo u 29. i 59. minutu.

Do važnih bodova stigla je Vojvodina koja je rutinski pobedila čačanski Borac 4:0. Međutim, prva dva gola, koja su i rešila meč, postignuta su sa penala. Najveći tragičar je štoper gostiju Ignjatović koji je skrivio oba penala i za oba dobio po žuti karton, odnosno isključenje. Sigurni su bili Merebašvili u 15. i Oumaru u 31. minutu. Do kraja susreta ubedljivu pobedu Novosađanima doneli su Brana Ilić u 84. i Vuk Mitošević u poslednjim trenucima.

Javor je trijumfom nad Slobodom 1:0 potvrdio da se nalazi u odličnoj formi od dolaska trenera Zorana Njeguša. Bodove Ivanjičanima doneo je Zoran Rendulić u poslednjim sekundama utakmice.

Metalac je posle promene trenera došao do prve pobede u sezoni, nakon što je savladao Čukarički na Banovom Brdu 2:1. Ubedljiva je bila i Jagodina koja je golovima Živkovića (21', 25') i Beljića (67') savladala Hajduk i tako onemogućila Kuljane da posle trijumfa nad Crvenom zvezdom zabeleže još jedan pozitivan rezultat.

U nedelju od 13 sati na programu poslednja dva meča 11. kola, a sastaju se BSK - Partizan, odnosno Smederevo - Rad.