0
Četvrtak 04.11.2010.
21:09 >> 23:08h

LE: Poraz Sitija, pobeda Dinama

Fudbaleri Leha pobedili su večeras u Poljskoj ekipu Mančester sitija rezultatom 3:1 u meču četvrtog kola grupe A Lige Evrope.

Fudbaler Dinama Samir je bio jedan od boljih u Belgiji

Golove za domaći tim postigli su Injac u 30, Arboleda u 86. i Mozdzen u 90. minutu. Jedini strelac za goste bio je Adebajor u 51. minutu. Juventus i Salcburg igrali su bez golova. Ovo je bio četvrti remi "stare dame" u Ligi Erope. Prvo mesto na tabeli drže Leh i Mančester siti sa po sedam bodova.

Atletiko je u grupi B u gostima savladao Rozenborg 2:1 golovima Aguera u četvrtom i Tiago u 84. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Henriksen u 52. minutu. Leverkuzen je na svom terenu golom Vidala u 90. minutu savladao Aris 1:0. Prvo mesto na tabeli drži Leverkuzen sa osam, dok je Atletiko drugi sa sedam.

Gent je u grupi C savladao Sporting 3:1 golovima Smoldersa u sedmom, Kontea u 79. i Arbajtmana u 82. Jedini strelac za goste bio je Saleiro u 39. minutu. Levski i Lil igrali su Bugarskoj bez pobednika, 2:2. Golove za domaći tim dali su Dembele u 11. i Gađev u 82. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Melo u 35. i Ivanov (autogol) u 88. Prvo mesto na tabeli drži Sporting sa devet bodova, dok je Lil osvojio pet.

Zagrebački Dinamo je pobedom nad Brižom od 2:0 u Belgiji izbio na čelo grupe D. Zagrebčani su do pobede došli golovima za svega četiri minuta. Prvo je Samir posigao gol, a samo koji minut kasnije je sjajno uposlio i Bišćana za konačnih 2:0. U drugom meču iste grupe PAOk je nadigrao Viljareal sa 1:0, a strelac je bio Veirinja.

U utakmicama četvrtog kola Liga Evrope u grupama G, H, I, J, K i L nije bilo većih rezultatskih iznenađenja, Zenit je slavio u Splitu protiv Hajduka sa 3:2.

Kapiten Liverpula Stiven Džerard

Liverpul je na Enfildu preokrenuo rezultat protiv Napolija i slavio sa 3:1, a sva trigola postigao je kapiten Stiven Džerard u drugom poluvremenu.

Štutgart je sa 3:0 savladao Hetafe u Madridu, a istim rezultatom PSV je u Ajndhovenu pobedio Debrecin. Sevilja je bila ubedljiva protiv Karpatija 4:0, a sofijski CSKA je slavio u Beču protiv Rapida sa 2:1.