0
Nedelja 31.10.2010.
14:52

Hajduk nadigrao Zvezdu u Kuli

Fudbaleri Crvene zvezde pretrpeli su poraz u 10. kolu Jelen super lige Srbije od Hajduka u Kuli rezultatom 2:0 (1:0). Zvezda pala na treće mesto na tabeli, a Rad je pobedom nad Vojvodinom izbio na drugu poziciju JSL.

Zvezda je prva imala šansu u 10. minutu, ali je Milovanović pogodio stativu iz slobodnog udarca. Hajduk je poveo u 12. minutu golom Kovačevića. Gosti su do kraja prvog dela meča imali inicijativu, ali nije bilo promene rezultata.

Crvena zvezda je i u nastavku utakmice imala više od igre, ali su domaći postigli i drugi gol preko Petrovića za konačnih 2:0.

Bilo je to još jedno veoma bledo izdanje Crvene zvezde i nema sumnje da u Zvezdi predstoje nova burna dešavanja. Posle drugog poraza zaredom u prvenstvu, moguće je da se na dnevnom redu nađe i sudbina trenera Aleksandra Kristića.

Valja napomenuti da je na tribinam u Kuli bilo tek oko 500 gledalaca.

Fudbaleri Rada su na Banjici sa 1:0 pobedili novosadsku Vojvodinu, a strelac je bio Dimitrijević u 51. minutu. Vojvodini je ovo bio prvi poraz u šampionatu i posle desetog kola u Super ligi Srbije više nema neporaženih timova.

Ovim, sedmim trijumfom, "građevinari" su izbili na drugo mesto šampionata sa dva boda manje od lidera prvenstva ekipe Partizana. Crvena zvezda je treća, a Vojvodina četvrta.