0
Subota 30.10.2010.
15:34

Remi na Karaburmi

U prva četiri meča 10. kola Jelen super lige Srbije, Sloboda je sa 2:1 pobedila desetkovani BSK, Smederevo je na Karaburmi izvukao remi sa OFK Beogradom, a Javor je sa četiri gola nadigrao Metalac (1:3).

Fudbaleri Slobode su sa 2:1 pobedili BSK iz Borče. U 33. minutu, gosti su poveli. Đukić je nakon kornera pogodio stativu, a Vukadinović je bio precizan nakon odbitka. Sloboda je izjednačila samo šest minuta kasnije, pošto je Lazić nakon akcije sa Ademovićem savladao Kovačevića za 1:1. BSK je u 45. minutu ostao sa deset igrača, Radunović je isključen zbog grube igre, pa je goste u nastavku očekivao pravi pakao na terenu. Dogodilo se neizbežno, Sloboda je napadala i u 57. minutu povela golčinom preko Ademovića koji je svoj tim doveo do prednosti od 2:1. Domaćin je do kraja meča vešto čuvao rezultat i tako zabeležio četvrti trijumf u šampionatu.

Javor je u Kragujevcu savladao Metalac 3:1. Metalac je poveo autogolom fudbalera gostiju Đokića u 27. minutu, a izjednačio je Milovanović u 59. Pobedu Ivanjičanima doneli su Silva u 84. i Momčilović u 90. minutu.

Na praznom stadionu "Čika Dača", domaći Metalac je uspeo da stigne do vođstva u 27. minutu, autogolom Đokića, a nakon centaršuta Krasića. Javor je u drugom poluvremenu zaigrao bolje i došao do izjednačenja golom Milovanovića u 59. minutu. To je i pored par prilika obe ekipe da se domognu čitavog plena, bilo sve pa je remi i najzaslužniji za obe ekipe.

.

OFK BGD i Smederevo su takođe podelili bodove - 2:2. Bolja igra OFK Beograda u uvodnim minutima meča se isplatila. Planić je asistirao do Rodića koji je glavom matirao Rankovića, a igrao se 24. minut. U finišu prvog poluvremena, gosti su stigli do izjednačenja, a Ćeran je matirao Šaranova. Mirić je u 60. minutu drugim golom u šampionatu pšonovo doveo domaćina do prednosti od 2:1, ali je bod Smederevu doneo Marinković u 75. minutu.

Meč u Inđiji između istoimene ekipe i gostujućeg Čukaričkog završen je bez golova. Nešto manje od hiljadu ljudi je videlo da je Inđija i dalje u krizi, dok je Čuka odradila posao i došla do boda. Bez golova je bilo i u Čačku gde je malobrojna publika umrla od dosade jer su Borac i Spartak pokazali visoku ne efikasnost.