0
Nedelja 22.11.2009.
01:09

Čelsi ostao lider Premijer lige

Nemanja Matić debitovao u ubedljivoj pobedi Čelsija nad Vulvsima, Mančester Junajted lako pobedio Everton, Liverpul izvukao bod protiv Mančester Sitija pogotkom Jusija Benajuna koji se nedavno lečio u Beogradu kod doktorke Kovačević, Arsenal doživeo poraz na "Stadionu Svetlosti".

U 13. kolu engleske Premijer lige vodeća ekipa šampionata Čelsi ubedljivo je savladala Vulverhempton sa 4:0. Meč na Stamford Bridžu obeležili su Maluda i Esijen koji su do 22. minuta tri puta tresli mrežu gostiju, dok je Kol u nastavku potvrdio ubedljiv trijumf.

Priliku da zaigra po prvi put u dresu "plavaca" dobio je i mladi reprezentativac Srbije Nemanja Matić koji je u igru ušao u poslednjih 20-tak minuta meča.

Čelsi je ostao na pet poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester Junajted koji je takođe zabeležio pobedu i to na svom Old Trafordu protiv Evertona rezultatom 3:0. Pogotke su postigli Flečer, Kerik i Valensija.

Liverpul je nastavio sa posrtanjem i protiv Mančester Sitija, pošto se izborio samo za jedan bod - 2:2. Tretman kod doktorke Kovačević u Beogradu očigledno je prijao Jusiju Benajunu koji je golom u 77. minutu iščupao bod za domaćina. Pre toga Škrtel je doveo tim Rafe Beniteza u vođstvo, ali su Adebajor i Ajrlend za sedam minuta potpuno preokrenuli meč (69. i 76.), da bi Izraelac samo minut kasnije poravnao.

U ostali mečevima Sanderlend je minimalno slavio protiv Arsenala pogotkom Darena Benta, Birmingem je istim rezultatom savladao Fulam golom Bojera, Barnli je odigrao nerešeno sa Aston Vilom 1:1, a bodove su podelili i ekipe Hala i Vest Hema rezultatom 3:3.