0
Nedelja 24.10.2010.
23:40

Trijumf Sevilje u goleadi, Viljareal drugi

Fudbaleri Viljarela pobedili su na svom "Madrigalu" Atletiko iz Madrida rezultatom 2:0 čime su izbili na deobu druge pozicije, a Sevilja je na svom "Sančez Pishuanu" savladala Atletiko Bilbao sa 4:3, u mečevima 8. kola španske Primere.

"Madrigal" digao na noge, a Viljareal na drugo mesto - Đuzepe Rosi

"Žuta podmorica" se trijumfom nad madridskim Atletikom rezultatom 2:0 izjednačila sa Barselonom na drugom mestu na tabeli sa po 19 bodova, dok je Real posle pobede nad Santanderom 6:1 ostao prvi sa jednim bodom više.

Domaći su poveli posle devet minuta igre golom Kanija, a konačan rezultat postavljen je početkom drugog poluvremena kada je i Đuzepe Rosi savladao golmana gostiju.

Sevilja je ranije na svom ''Sančes Pishuanu'' savladala Atletiko iz Bilbaoa rezultatom 4:3. Po dva gola postigli Luis Fabijano i Kanute kod domaćih, odnosno Ljorente u gostujućem timu.

Domaći tim je golovima Luisa Fabijana u 35. i Kanutea iz penala u 45. minutu stekao značajnu prednost u prvom poluvremenu. Ova prednost je i uvećana u 62. minutu drugim golom Luisa Fabijana, međutim problemi za Sevilju počinju dva minuta kasnije, kada je zbog dva žuta kartona isključen Fernando Navaro.

Za tili čas Baskijci ovaj meč uspevaju da učine neizvesnim, pošto je Ljorente sa dva gola, u 74. i 77. minutu smanjio na 3:2. Ipak, do kraja još jedan penal za domaće koji po drugi put realizuje Kanute i u 80. minutu donosi mirniji finiš Sevilji.

Poraz Baskijaca ublažio je Gabilondo u poslednjim trenucima meča, postavivši konačnih 4:3.