0
Nedelja 24.10.2010.
18:08

Ćićarito spasao Junajted, pobeda Liverpula

Na mečevima 9. kola engleske Premijer lige igrači Mančester Junajteda zabeležili su pobedu na gostovanju Stouku 1:2, Liverpul je pobedom nad Blekburnom 2:1 zabeležio tek drugi trijumf u sezoni, a Arsenal se trijumfom nad Sitijem u Mančesteru sa 0:3 bodovno poravnao sa "građanima".

Postigao dva gola Stouku za pobedu Junajteda - Ćićarito Ernandez

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su ekipu Stouka u gostima rezultatom 2:1 (1:0) u meču 9. kola engleske Premijer lige.

Tri boda "crvenim đavolima" doneo je Meksikanac Ernandez Ćićarito koji je postigao oba gola, u 27. i 86. minutu, dok je Stouk stigao do izjednačenja fenomenalnim golom Turčina Tunčaja u 82. minutu.

U drugom meču dana Liverpul je konačno zabeležio pobedu i to na svom "Enfild Roudu" protiv ekipe Blekburna rezultatom 2:1. Golove u tek drugom trijumfu "crvenih" od početka šampionata postigli su Kirjakos i Fernando Tores, dok je jedini pogodak za Roverse delo El Hadži Dijufa.

Iako je Liverpul dominirao tokom prvog poluvremena kada je golman Robinson uspeo da odbrani nekoliko stopostotnih prilika, u drugom delu grčki štoper je načeo goste, ali se Blekburn ubrzo vratio u igru, pošto se Dijuf najbolje snašao u petercu domaćina. Tri veoma važna boda i spas menadžeru Roju Hodžsonu doneo je Španac El Ninjo Tores, koji je najavio da će u januaru napustiti klub sa "Enfilda".

Čelsi je nakon pobede nad Vulvsima 2:0 i dalje prvi na tabeli sa 22 boda, a drugi je Arsenal koji je pobedom na gostovanju protiv Mančester Sitija rezultatom 0:3, skupio 17 bodova, koliko ima i Mančester Junajted na trećem mestu.

Golove za "tobdžije" u derbiju kola postigli su Samir Nasri u 21, Song u 66, i Niklas Bendtner u 88. minutu meča.

Ovo je bila druga pobeda Arsenala za redom u Premijer ligi i prva van "Emirejtsa", a tim Arsena Vengera danas je imao olakšan posao, jer je u 5. minutu isključen Dedrik Bajata, koji je zaradio crveni karton zbog starta u šesnaestercu nad Šamakom. Pobeda Arsenala mogla je da bude ubedljivija da udarac sa "bele tačke" Ceska Fabregasa, nije odbranio mladi golman Sitija Džo Hart.