0
Subota 23.10.2010.
20:05 >> 01:23h

Dva gola Mesija i četiri Ronalda

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima ekipu Saragose rezultatom 2:0, dok je Real ubedljivo savladao Rasing Santander sa 6:1 u prvim mečevima osmog kola španske Primere.

Oba gola za katalonski klub postigao je Lionel Mesi u 42. i 66. minutu.

Reprezentativac Srbije, Ivan Obradović, igrao je za domaćina ceo meč i pružio je solidnu partiju, ali je Saragosa ostala i dalje zakucana za dno tabele, pošto posle osam utakmica ima samo tri osvojena boda.

Iako je domaćin dobro parirao tokom celog meča, Argentinac Poncio je isključen na početku drugog poluvremena, zbog udaranja Danija Alveša bez lopte, pa su gosti rutinski odradili posao sa igračem više.

Fudbaleri Reala pobedili su večeras na svom terenu ekipu Rasinga rezultatom 6:1.

Meč je obeležio portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo, koji je postigao četiri gola za "kraljevski klub". On se u listu strelaca upisao u 25, 27, 48. i 55. sa penala. Po jedan gol dali su Iguain u 10. i Ozil u 64. minutu. Jedini strelac za goste bio je Diop u 74. minutu.

Prvo mesto na tabeli drži Real sa 20 bodova, dok je Barselona druga sa 19.

Ronaldo je posle meča izjavio je da je presrećan pobedom i činjenicom da je po prvi put u karijeri postigao četiri gola na jednom meču.

"Veoma sam srećan zbog svog učinka jer nikada ranije nisam postigao četiri gola. Ali, ekipa je važnija od bilo čega drugog i ne bih ništa od ovoga postigao da nije bilo mojih saigrača. Neki od njih su na terenu bili bolji od mene, ali nema nikakvog razloga da se prepuštamo euforiji. Mnogo toga nas čeka u ovoj ligi, ali svakako da prija kada ste na vrhu tabele", rekao je Ronaldo.

Fudbaleri Majorke pobedili su večeras u gostima ekipu Valensije rezultatom 1:2. Oba gola za Majorku postigao je Kastro u sedmom i 29. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Soldado u 36. minutu.