0
Utorak 19.10.2010.
22:56

LŠ: Ronaldo srušio Milan, Bazel šokirao Romu

Na mečevima 3. kola Lige šampiona odigranim u utorak Arsenal deklasirao Šahtjor 5:1, Real lako izašao na kraj sa Milanom 2:0, Bazel iznenadio Romu na "Olimpiku" 1:3, Ajaks nadvladao Okser 2:1, dok je Kluž sa dva autogola porazio sam sebe protiv Bajerna u Minhenu 3:2.

Ronaldo pronašao rupu u "živom zidu" Milana

Fudbaleri Reala pobedili su ekipu Milana rezultatom 2:0 (2:0) u meču 3. kola Grupe G Lige šampiona odigranom na "Santjago Bernabeu".

Ekipa Žozea Murinja pitanje pobednika rešila je za samo dva minuta, pošto su Kristijano Ronaldo i Mesut Ozil golove postigli u 12. i 14. minutu.

Večeras je za spektakl jedino bio raspoložen domaći tim, dok su "roso-neri" izgledali nemoćno na čelu sa Ronaldinjom, Patom i Ibrahimovićem. Prva dvojica nisu ni sačekala kraj meča, jer ih trener Maks Alegri zamenio.

Real sada ima devet bodova i izvestan plasman u osminu finala, dok će se za drugu poziciju najverovatnije boriti Ajaks i Milan koji su skupili po četiri boda.

Ajaks je u Amsterdamu savladao Okser sa 2:1 (2:0) golovima De Zeva i Luisa Suareza. Domaćin je potom ostao bez isključenog Ojera, što je iskoristio Birsa i u 57. minutu postavio konačan rezultat. Gosti su na kraju meč završili sa devet igrača zbog iskuljčenja Minjota i Olijeha.

Fudbaleri Rome razočarali su svoje navijače, pošto su večeras u Rimu pretrpeli poraz od Bazela, rezultatom 1:3 (1:2) u 3. kolu grupe E Lige šampiona.

Aleksandar Frei je već u 11. minutu šokirao navijače na "Olimpiku", ali je Marko Borijelo poravnao rezultat u 21. minutu. Novi šok za Romu usledio je u finišu poluvremena kada je Inkom matirao Lobonta. Roma je na ovom meču igrala bez najboljeg strelca Mirka Vučinića i sve što je uspela da učini u drugom delu je igre je da primi još jedan gol preko Kabrala u 90. minutu.

Fudbaleri Arsenala deklasirali su u Londionu Šahtjor rezultatom 5:1 (2:0). Ekipi Arsena Vengera ovo je druga ubedljiva pobeda na "Emirejtu", posle trijumfa nad Bragom (6:0) u prvom kolu.

Golove za "tobdžije" postigli Aleksander Song (19.), Samir Nasri (42.), Cesk Fabregas (pen 60.), Džon Vilšir (66.) i Maroun Šamak (69.), dok je počasni pogodak za Ukrajince delo Brazilca Eduarda (86.).

Braga je kod kuće pobedila Partizan sa 2:0 (1:0) i ostala u trci za drugo mesto u grupi. Golove su dali Melo u 33. i Mateus u 90.

Bajern je u Minhenu savladao rumunski Kluž sa 3:2 (2:1), ali ne svojom zaslugom. Naime, Rumuni su poveli u 28. minutu preko Rikarda Kadua, a onda su, upravo Kadu u 32. i Panin u 37. zatresli sopstvene mreže i doneli Bavarcima preoktret. Na 3:1 povisio je Mario Gomez u 77., a Kulio je u 86. minutu postavio konačan rezultat.

Bajern ima 9 bodova i skoro je siguran učesnik osmine finala pošto su Bazel, Kluž i Roma sakupili po tri.

Čelsi je ranije danas trijumfovao protiv Spartaka u Moskvi sa 0:2, dok je u istoj grupi Marsej minimalno pobedio Žilinu golom Dijevare u 49. minutu.