0
Subota 16.10.2010.
17:34 >> 21:04h

Pobeda Bajerna, poraz Majnca

U osmom kolu Bundes lige Majnc je doživeo prvi poraz u šampionatu, a Gomes je sa tri gola doneo pobedu Bajernu.

Gomes u zagrljaju saigrača

Fudbaleri Bajerna su u 8. kolu Bundes lige nadigrali Hanover sa 3:0, a sva tri gola postigao je Gomez.

Majnc je nakon sedam pobeda u šampionatu sada doživeo prvi poraz i to kod kuće od Hamburgera, pa je Dortmund, koji je u petak pobedio Keln sa 2:1 ostao na vrhu tabele sa 21 poenom.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na gostovanju Volfsburg rezultatom 3:2, a gostujući tim je stigao do velikog trijumfa nakon čudesnog preokreta.

Volfsburg je poveo već u 9. minutu golom Dijega, da bi u 68. minutu Grafite povećao na 2:0. Oba puta asistent je bio Edin Džeko. Ipak, ulaskom Simona Rolfesa na teren sve se promenilo u korist "aspirindžija". Rolfes je u 72. minutu najpre smanjio na 2:1, da bi samo tri minuta kasnije iznudio penal koji je iskoristio Vidal za 2:2. Drugim golom na meču Rolfes je u 83. minutu doneo neverovatnu pobedu Leverkuzenu, koji je sada na trećem mestu sa 15 bodova, šest manje od vodećih Dortmunda i Majnca.

Derbi začelja tabele između Šalkea i Štutgarta završen je podelom bodova 2:2, pa su oba kluba ostala na dnu tabele.

Sent Pauli je nastavio sa dobrim igrama i ovoga puta je pobeđen Nirberg sa 3:2, pa se sada ekipa iz okoline Hamburga nalazi na visokom četvrtom mestu, a važan trijumf ostvario je i Verder nad Frajburgom 2:1