0
Utorak 12.10.2010.
22:40

Nemci i Holanđani sigurni na putu za EURO 2012

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je na gostovanju selekciju Kazahjstana rezultatom 3:0 (1:0) u meču grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će 2012. godine biti održano u Poljskoj i Ukrajini.

"Panceri" su do pobede stigli 58. golom u reprezentaciji Miroslava Klosea u prvom, i Marija Gomeša i Lukaša Podolskog u drugom delu igre. Azerbejdžan je napravio veliko iznenađenje pošto je u Bakuu dobio Tursku sa 1:0 golom Sadugova u 39, minutu. Nemačka se već izdvojila na tabeli sa maksimalnim učinkom u četiri meča.

Reprezentacije Farskih Ostrva i Severne Irske odigrale su u Toršauvnu nerešeno 1:1 (0:0) u kvalifikacijama za EURO 2012 u okviru grupe C.

U prvom poluvremenu nije vidjen preteran zanimljiv fudbal, a onda je domaćin u 60. minutu poveo preko Holsta. Irci su u nastavku svim silama krenuli na gol domaćina i uspeli su da izjednače golom Lafertija 76. minutu.

Severna Irska osvojila je peti bod iz četiri meča, dok su Farska Ostrva osvojili prvi u ovom ciklusu kvalifikacija.

Od ostalih interesantnijih rezultata treba izdvojiti pobedu Holandije kod kuće nad Švedskom od 4:1 (po dva gola Huntelara i Afelaja). "Lale" takođe mirno mogu da nastave kvalifikacije u grupi E pošto imaju četiri pobede iz četiri meča. Mađari su u istoj grupi dobili Finsku sa 2:1 u gostima golom Zuzaka u 90. minutu i sada imaju devet poena iz četiri meča.

Rusija je posle poraza od Slovačke kod kuće, dobila Makedoniju u Skoplju sa 1:0. Republika Irska i Slovačka su podelili bodove (1:1), dok je Jermenija očekivano dobila Andoru (4:0).

Belorusija je u Minsku pobedila Albaniju sa 2:0 (1:0) i izbila na prvo mesto u grupi D sa osam bodova, sa tim što Francuska, koja je sakupila šest poena, kasnije večeras igra sa Lukemburgom.