0
Nedelja 18.10.2009.
20:08

Inter na vrhu tabele, Milanu pobeda u derbiju

Posle 8. kola Serije A Inter se izdvojio na čelu tabele, pošto je Sampdorija na gostovanju protiv Lacija odigrala nerešeno 1:1, pa sada ima dva boda manje u odnosu na branioca šampionske titule.

Sampdorija je u Rimu povela golom Đanpaola Pacinija u 40. minutu, ali su domaćini uspeli da izjednače samo dva minuta kasnije, a strelac je bio Frančelini Matuzalem za konačnih 1:1.

Inter je juče kao gost deklasirao Đenovu rezultatom 0:5, pa je iz osam utakmica sakupio 19 bodova, dok se Sampdorija posle remija u Rimu popela na kotu 17. Juventus treći sa 15 bodova, pošto je juče na svom terenu osvojio samo jedan bod protiv Fjorentine (1:1).

Milan je u derbiju kola uspeo da preokrene meč i pobedi na San Siru protiv Rome sa 2:1, a trener Leonardo, makar na kratko, da spase posao na klupi "rosonera". Roma je vodila nakon prvog poluvremena pogotkom Meneza, ali je brazilski dvojac Ronaldinjo-Pato u nastavku meča doneo radost domaćim navijačima. Ronaldinjo je najpre iz penala poravnao, a onda namestio gol Patu, pa je zavredio epitet igrača utakmice.

Debi na klupi Napolija trener Valter Macari obeležio je pobedom protiv Bolonje 2:1. Gosti su vodili golom Adailtona iz prvog poluvremena, sve do 71. minuta kada je poravnao Kvaljarela, a ekipa sa Sicilije do tri boda se dočepala zahvaljujući pogotku Kristijana Mađija u nadoknadi vremena.

Od ostalih mečeva Bari je kao gost iznenadio Kjevo 1:2, dok je istim rezultatom završen meč u Livornu, gde je gostovao Palermo trenera Valtera Zenge. Nekadašnji strateg Crvene zvezde pod stalnim je pritiskom vlasnika kluba, koji od njega očekuju najmanje plasman u evropska takmičenja.

Parma je ranim golom Bugarina Valerija Božinova savladala Sijenu, a Atalanta je iznenadila Udineze na Stadionu Friuli rezultatom 1:3.

Inter 8 6 1 1 19:5 19
Sampdorija 8 5 2 1 13:7 17
Juventus 8 4 3 1 12:7 15
Fjorentina 8 4 3 1 8:5 15
Parma 8 4 2 2 9:9 14
Đenova 8 4 1 3 14:16 13
Palermo 8 3 3 2 11:9 12
Milan 8 3 3 2 6:8 12