1
Nedelja 03.10.2010.
17:31

Vojvodina dobila Partizan, Zvezda prva

Fudbaleri Vojvodine slavili su u derbi meču 7. kola Jelen super lige nad Partizanom rezultatom 2:0 (1:0), a to je iskoristila Crvena zvezda i trijumfom nad Metalcem sa 2:0, izbila na čelo tabele fudbalskog šampionata Srbije.

Strelci za novosadski tim bili su Mario Đurovski u 29. minutu iz jedanaesterca i Georgi Merebašvili u 57. minutu.

Tim Zorana Milinkovića u potpunosti je nadigrao "crno-bele", čije je učešće u Ligi šampiona očigledno uzelo danak, pošto su izabranici Aleksandra Stanojevića delovali inferiorno u duelima sa domaćinom tokom celog meča.

Najbolji strelac Partizana, Brazilac sa srpskim pasošem, Kleo, već u četvrtom minutu imao je, kako se kasnije ispostavilo i najbolju šansu za svoj tim. Odlično se Kleo snašao na oko 16 metara iskosa, pokušao da lobuje golmana Brkića, ali je lopta završila na gonjem delu mreže. Posle toga domaćin je preuzeo kontrolu nad igrom, a dominacija im se isplatila u 29. minutu. Kizito je u svom šesnaestercu oborio Lazetića, a sudija Glođović je pokazao na belu tačku. Precizan sa bele tačke bio je Mario đurovski.

U drugom delu igre Stanojević je pokušao uvođenjem Tomića umesto Mede Kamare da "pošotri" napad, ali ni to nije urodilo plodom. Nepovezanom i bezidejnom igrom "crno-beli" nisu uspeli da probiju dobro organizovanu i besprekornu zadnju liniju Novosađana, a drugi gol viđen je u 57. minutu posle greške odbrane gostiju. Georgi Merebašvili ušao je u šesnaesterac, Stevanović je izbio loptu, ali je ona udarila u koleno igrača Vojvodine i otkotrljala se iza leđa golmana Vladimira Stojkovića.

Partizan je u nastavku napadao nepovezano, a već u 67. minutu oba tima su ostala bez igrača. Nakon koškanja između Lazetičha i Nemanje Tomića, sudija Glođević je obojici pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. Ni u nastavku Partizan nije uspevao da ugrozi gol protivnika a jedino što je viđeno su nemile scene i nesportsko ponašanje.

U 85. minutu došlo je do guranja između golmana Stojkovića i strelca drugog gola Merebašvilija. Oba igrača zaradila su po žuti kartom, sa tim što je Merebašviliju to bio drugi. Partizanovu nemoć i nervozu na ovom meču najbolje je oslikao Milan Smiljanić koji je zbog nesportskog poteza zaradio crveni karton.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević priznao da je Vojvodina bila bolji protivnik i da je zasluženo u Novom Sadu pobedila "crno-bele" sa 2:0.

Fudbaleri Rada pobedili su danas u Beogradu ekipu Inđije rezultatom 2:0, a pogotke za "građevinari" dali su Dimitrijević u 59. i Stanojević u 77. minutu.

Šesta vezana pobeda Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u nedelju na "Marakani" ekipu Metalca rezultatom 2:0 (1:0) u meču sedmog kola Superlige Srbije.

"Crveno-beli" su dominirali tokom celog meča i tako zabeležili rutinsku, šestu vezanu pobedu, posle startnog remija sa Smederevom (0:0).

Zvezda je povela preko Andrije Kaluđerovića, koji je u 13. minutu odlično iskoristio pas u prazno Brazilca Kadua i lako savladao golmana gostiju Bogunovića. Imao je Milovanović u prvom delu igre priliku da udvostruči prednost svog tima, ali je Bogunović odbranio njegov udarac sa 10-ak metara, da bi u nastavku Kaluđerović promašio prazan gol.

Drugi gol zvezda je postigla u 57. minutu tako što je posle jednog centaršuta, Vešović glavom spustio loptu Kaduu, koji je sam na pet metara primio loptu i sproveo je u mrežu.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Kristić zadovoljan je pobedom nad Metalcem i kako kaže "ne obraća pažnju na trenutni izgled tabele".

Zahvaljujući tome, Zvezda je sa 19 poena novi lider šampionata. Partizan je drugi sa 16, a Vojvodina treća sa 15 poena.