0
Nedelja 18.10.2009.
19:00

"Valjak“ pregazio Jagodinu

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Jagodine sa ubedljivih 3:0 u poslednjem meču osmog kola Jelen Super lige.

Crno-beli su do prvog gola došli već u 4. minutu, a strelac je bio Mladen Krstajić posle kornera. Domaćin je nastavio sa napadima ka golu „ćurana“, a ofanziva se isplatila u 42. minutu kada je Dijara lako izašao na kraj sa odbranom Jagodine i lažnjakom iz igre izbacio golmana gostiju Zečevića i neometano poslao loptu u mrežu za 2:0. Treći gol je pao nakon svega dva minuta kada je Adem Ljajić odigrao dupli pas sa Dijarom i preciznim udarcem u donji desni ugao matirao Zečevića.

U nastavku su fudbaleri aktuelnog šampiona Srbije zadovoljni rezultatom smanjili gas, ali su i dalje bili opsni po gol Jagodine. Probali su Moreira i Kleo da poentiraju ali je golman Zečević uvek bio na visini zadatka i on je jedini zaslužan što su gosti u Jagodinu otišli sa samo tri komada u svojoj mreži.

"Pokazali smo da smo dobro radili u prethodne dve nedelje tokom pauze. Večeras smo, pogotovo u prvom delu, imali igru koja bi trebalo da nam bude model za naredne mečeve. Igrači su, posle nekoliko slabijih rezultata, pokazali da imaju karakter. Oni su ozbiljni i zreli ljudi i poseduju kvalitet", rekao je Stevanović posle pobede.

On je istakao i da je Jagodina, za razliku od mnogih drugih srpskih ekipa, na stadion u Humskoj došla sa željom da postigne gol, a ne samo da se brani.

"Igrali su sa tri veoma dobra napadača. Došli su na naš stadion sa namerom da se nadigravaju, a ne da desetorica njih stane iza lopte i samo brani svoj gol", zaključio je Stevanović.

Trener Jagodine Mladen Dodić rekao je da je Partizan zasluženo pobedio, pošto je u svim elementima igre bio bolji od njegove ekipe.

"Do danas nas niko u prvenstvu nije nadigrao, a Partizan je u svim elementima bio bolji. Nismo igrali kolektivno, što nas je na kraju koštalo bodova", zaključio je Dodić.

Partizan nakon osam odigranih kola zauzima drugu poziciju sa 18 bodova, četiri manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Jagodina je zabeležila četvrti poraz i sa deset poena stoji na sredini tabele, na poziciji osam.