21:18

LE: Lazović i Kuzmanović strelci u pobedama

Srpski reprezentativci Danko Lazović i Zdravko Kuzmanović postigli su golove u pobedama svojih ekipa u drugom kolu Lige Evrope.

Sa dva pogotka srušio AEK u Ligi Evrope - Danko Lazović

Srpski internacionalac Danko Lazović bio je dvostruki strelac u pobedi Zenita nad AEK-om 4:2 u meču 2. kola grupe G Lige Evrope.

Lazović je postigao golove u 43. minutu sa penala i 58. minutu. Hubočan i Bruno Alveš bili su još strelci za Zenit, dok su Liberopulos i Kafes ublažili poraz Atinjana u Sankt Peterburgu.

Veoma dobru igru pružio je i Zdravko Kuzmanović koji je u 72. minutu doveo Štutgart u prednost protiv Odenzea. Izjednačio je Johanson samo šest minuta kasnije, ali je Harnik doneo trijumf "švabama" rezultatom 1:2.

U najzanimljivijem meču ovog termina Sevilja je slavila u Dortmundu 0:1 golom Cigarinija u finišu prvog poluvremena. Nemci su bili bolji rival tokom meča, ali je Sevilja pod vođstvom novog trenera Manzana nanela prvi poraz Borusiji, nakon sedam uzastopnih pobeda u svim takmičenjima.

Fudbaleri Steaue prokockali su prednost od 3:0 protiv Napolija, pošto su Italijani na kraju uspeli da iščupaju bod (3:3) golom Kavanija u osmom minutu nadoknade, a bodove su podelili i ostali članovi ove grupe, pošto na meču Utrehta i Liverpula nije bilo golova.

Slična situacija ali uz jedan pogodak viđen je u Splitu, gde je Hajduk pogotkom Vukušića u petom minutu produžetka, slavio veliku pobedu nad Anderlehtom.

PSV je ostvario rutinsku pobedu nad Metalistom 2:0, baš kao i Pari Sen Žermen protiv Karpata (2:0), a ubedljiv je bio i moskovski CSKA koji je sa 3:0 pobedio prašku Spartu.