0
Sreda 29.09.2010.
21:13 >> 23:28h

LŠ: Rubin i Barselona podelili bodove

Fudbaleri Rubina i Barselone odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u prvoj utakmici današnjeg programa 2. kola Lige šampiona.

Katalonci su od početka meča nametnuli svoj ritam igre i već posle 20 minuta moglo je da bude 2:0 za Barsu. Međutim, Pedro nije uspeo da iskoristi ukazane šanse, a najbolju priliku je propustio kada je sa samo nekoliko metara pogodio prečku.

Rubin do prednosti dolazi golom Noboe u 30. minutu sa penala, nakon što je Maksvel oborio Kalešina.

U nastavku meča nastavljena je dominacija Barselone, koja je urodila plodom u 60. minutu. Tada je dosuđen penal za španski tim nakon što je Cezar Navas oborio Inijestu. Siguran realizator bio je David Vilja.

Do kraja meča Barsa je dominirala sa željom da postigne još jedan gol i dođe do pobede, ali je Rubin uspeo da odoli i osvoji prvi bod u novoj sezoni Lige šampiona.

Susret je obeležio i povratak na teren Lionela Mesija posle dvonedeljne pauze zbog povrede.

Trener Barselone Pepe Gvardiola nije krio razočarenje remijem protiv Rubina, naročito zbog velikog broja promašaja njegovih fudbalera.

"Kada u ovakvim okolnostima osvojimo bod ne mogu da budem zadovoljan. Imali smo toliko odličnih akcija, propuštenih prilika a postigli smo samo jedan gol, i to iz penala. Imamo problem u realizaciji i to ćemo u najskorije vreme morati da popravimo", rekao je Gvardiola.

Njegov tim se trenutno nalazi na drugom mestu sa cčetiri boda, dok je lider grupe danski Kopenhagen sa svih šest.

"Imamo veoma interesantnu grupu i rezultati koji su do sada vidjeni jasno nam poručuju da se nećemo prošetati do osmine finala, već da nas čeka ozbiljan posao", zaključio je strateg Katalonaca.

Barselonu u naredna dva meča u Ligi šampiona očekuju dueli upravo sa Kopenhagenom.