0
Subota 25.09.2010.
22:23 >> 00:19h

Pobeda Barse, Levante odoleo Realu

U prvim mečevima 4. kola španske Primere, ekipa Barselone slavila je protiv Atletika u Bilbaou sa 1:3, Real je uspeo samo do jednog boda na gostovanju Levanteu 0:0, dok je Valensija pobedom u Hihonu 0:2 ostala na čelu tabele.

Fudbaleri Barselone pobedili su u Bilbau domaći Atletik rezultatom 1:3 (0:0) u četvrtom kolu španske Primere. Domaćin je još u 34. minutu ostao bez Amorbijete koji je zaradio crveni karton, tako da je šampionu Španije posao u drugom poluvremenu bio znatno olakšan.

Prvi gol Katalonci su dali u 55. minutu preko Keite, a na 2:0 povisio je Ćavi u 74. Posle isključenja Davida Vilje u 87. minutu, Atletik je uspeo da smanji na 2:1 golom Gabilonda u 90. minutu, ali je već u narednom napadu Serhio Buskets postavio konačnih 3:1.

Barselona je ovom pobedom na tabeli preskočila Real na drugoj poziciji, pošto su igrači kluba iz Madrida večeras odigrali samo 0:0 na gostovanju Levanteu.

. Iako u najjačem sastavu, izabranici Žozea Murinja nisu uspeli da pronađu put do mreže simpatičnog domaćina Levantea, koji je na sve moguće načine branio svoj gol i na kraju ispunio cilj, a to je da ostane neporažen u duelu sa slavnim protivnikom.

Real je tako propustio da se vrati na prvo mesto na tabeli, koje mu je preotela Valensija trijumfom protiv Sporting Hihona u gostima rezultatom 0:2.

Golove za "šišmiše" postigli su Topal u 8, i Soldado u 10, tako da je domaćin pao na samom startu utakmice.