0
Subota 25.09.2010.
17:58 >> 20:44h

Majnc pregazio i Bajern u Minhenu

Fudbaleri Majnca priredili su veliko iznenađenje pobedivši slavni Bajern iz Minhena na "Alijanc areni" rezulatom 2:1 u meču 6. kola Bundeslige.

Novi prvoligaš daleko je najveće iznenađenje dosadašnjeg toka prvenstva, a ovo im je šesta pobeda u isto toliko mečeva. Poveo je gost golom Samija Alagija u 15. minutu, ali je Bajern terensku domanaciju iskoristio u završnici poluvremena, kada je sopstvenu mrežu zatresao Bo Svenson.

Napadi domaćina nisu jenjavali ni u drugom delu, ali je Majnc ipak uspeo da realizuje kontru u 77. minutu kada je egzekutor bio Adam Zalai čime je svom timu doneo stoprocentan bodovni učinak od početka šampionata.

"Imali smo mnogo problema sa stilom igre koji gaji Majnc, mnogo lopti smo izgubili. Problem je i u tome što je dobar deo naših igrača odigrao ispod svojih realnih mogućnosti. I pored toga mi smo imali neke šanse, ali smo uopšteno govoreći odigrali loše. Majncu treba čestitati jer su njegovi igrači bili na visokom nivou i u ovoj utakmici“, rekao je trener Bajerna Luj van Gal.

Bajer iz Leverkuzena lako je pobedio Štutgart u gostima sa 4:1 (2:0), a jedini gol za domaćina, drugi u sezoni, dao je srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović.

Peti trujumf u sezoni ostvarila je Borusija iz Dortmunda koja dobila Sent Pauli u gostima sa 3:1 (1:1). Ajntraht je rutinski kod kuće sa 2:0 (1:0) dobio Nirnberg i pobegao sa dna tabele sa šest bodova.

Šalke je u Genzelkirhenu od poraza protiv Menhengladbaha (2:2), spasao legendarni Španac Raul Gonzales golom u 87. minutu.

Fudbaleri Verdera prekinuli su lošu seriju rezultata, pošto su večeras na svom "Vezeru", u derbiju savladali Hamburger rezultatom 3:2 (2:0).

Ekipa Tomasa Šafa imala je dva gola prednosti nakon prvog poluvremena, golovima koji su postigli Marko Marin i Hugo Almeida. Trener Hamburga je u drugom poluvremenu uveo Džonatana Pitriopu koji je asistencijom Rudu van Nistelroju u 59. minutu i fenomenalnim golom četiri minuta kasnije, rezultatski vratio svoj tim u meč. U nastavku je Verder, koji je tri meča bez pobede, ipak više želeo treći gol, koji im je obezbedio večeras odlični Ulmeida pet minuta pre kraja meča.

U nedelju Volfsburg - Frajburg i Kajzerslautern - Hanover.