0
Utorak 21.09.2010.
23:56 >> 12:43h

Rutinski trijumf Reala

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Espanjol rezultatom 3:0 u meču 4. kola Primere.

Strelac vodećeg gola na meču bio je Kristijano Ronaldo sa penala u 29. minutu, a na 2:0 povisio je Gonzalo Iguain na sjajno dodavanje Portugalca u 78. minutu. Konačnih 3:0 postavio je Karim Benzema četiri minuta pre kraja susreta.

Utakmica je okončana sa čak tri isključenja. Najpre je isključen štoper Reala Pepe u 60. minutu, a samo dva minuta kasnije brojčane snage na terenu su poravnate pošto je crveni karton zaradio i štoper gostiju iz Barselone Galan. U 88. minutu zbog prenervozne igre i nekoliko oštrih startova pre vremena na tuširanje je morao još jedan igrač Espanjola, Forlin.

Real će prenoćiti na vrhu tabele španskog šampionata sa 10 bodova, jednim više od Valensije koja u sredu igra duel sa madridskim Atletikom.

Ranije danas, Bilbao je ubedljivo savladao Majorku 3:0, dok je Osasuna na domaćem terenu savladala Sosijedad 3:1.