0
Nedelja 19.09.2010.
22:18 >> 22:58h

Barselona slavila protiv Atletika u Madridu

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u Madridu ekipu Atletika rezultatom 2:1 u meču trećeg kola španske Primere.

Dao gol, pa ga povredili - Leo Mesi

Barselona je povela u 13. minutu pogotkom Mesija, ali je Garsija izjednačio u 25. Konačan rezultat postavio je Pike u 33. minutu meča na "Visente Kalderonu".

U nastavku je Barselona uspela da održi stečenu prednost i stigne do druge pobede u prva tri kola. U finišu meča Leo Mesi se povredio nakon starta Ujfalušija koji je zbog toga zaradio crveni karton. Agentinac nije mogao da nastavi meč i svoje mesto je ustupio Bojanu Krkiću.

Trener Barselone Pepe Gvardiola izjavio je da zabrinut zbog povrede najboljeg igrača katalonskog kluba.

"Veoma smo srećni zbog tri osvojena boda na ovom gostovanju, ali i tužni zbog onog što se desilo Mesiju. Igrali smo u pojedinim trenucima spektakularno, veoma sam ponosan na moj tim, jer je ovakva partija garant dobre budućnosti. Jedino znamo da kod Mesija nije ništa slomljeno, ali je stanje njegovog skočnog zgloba izgleda veoma ozbiljno. Znaćemo više posle dodatnih pregleda", rekao je Pepe Gvardiola.

Valensija je u gostima savladala Erkules 2:1. Golove za klub sa "Mestalje" postigli su Mata u drugom i Ernandez u 23. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Trezege u 43. minutu sa penala.

Rasing je na svom terenu pobedio Saragosu 2:0 pogocima Enrikea u 76. i Nahuelpana u 90. minutu, a Viljareal je slavio nad Levantom 2:1. Oba gola za "žutu podmornicu" postigao je Nilmar u 16. i 42. minutu, dok se kod domaćih u listu strelaca upisao Kaisedo u 90.

U poslednjem meču dana ekipa Sevilje je u gostima pobedila Malagu rezultatom 1:2. Iako je domaćin prvi poveo preko Rondona, Sevilja je preko Alfara i Kaseresa već na poluvremenu napravila preokret, što je bilo dovoljno za pobedu.

Juče je odigrano četiri meča trećeg kola Primere, a postignuti su sledeći rezultati: Majorka - Osasuna 2:0, Espanjol - Almerija 1:0, Hihon - Bilbao 2:2 i Sosijedad - Real 1:2.

Prvo mesto na tabeli drži Valensija sa devet bodova.