0
Nedelja 19.09.2010.
19:43

Pobede Juventusa i Intera

U trećem kolu italijanske Serije A ubedljivu pobedu ostvarila ekipa Juventusa na gostovanju Udinezeu 0:4, Samjuel Eto sa dva gola doveo Inter do pobede u Palermu 1:2, novi ligaš Ćezena savladala Leće i popela se na vrh tabele.

Konačno proradila "stara dama" - strelac Vićenco Jakvinta

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas u gostima ekipu Udinezea rezultatom 4:0 u meču trećeg kola Serije A.

Golove za torinski klub postigli su Bonuči u 18, Kvaljarela u 24, Markisio u 43. i Jakinta u 77. minutu. Ovo je bila prva pobeda Juventusa u novoj sezoni i Seriji A. Za torinski klub igrao je i srpski reprezentativac Miloš Krasić.

Inter je u gostima savladao Palermo 2:1. Oba gola za milanski klub dao je Eto u 62. i 77. minutu, dok se kod domaćih u listu strelaca upisao Zakardo u 72. minutu. Kapiten srpske reprezentacije Dejan Stanković igrao je za Inter, ali je zamenjen u 79. minutu.

Ćezena je na svom terenu pogotkom Bogdanija u 55. minutu savladala Leće 1:0. Novi prvoligaš je ovom pobedom izbio na prvo mesto prvenstvene tabele sa sedam bodova iz tri meča.

Roma i Bolonja igrali su 2:2. Roma je vodila 2:0 golovima Borijela u osmom i Rubina (autogol) u 59. minutu. Gosti su do remija stigli pogocima Di Vaja u 77. i 90. minutu.

Fudbaleri Napolija pobedili su u Šenovi ekipu Sampdorije rezultatom 2:1. Domaćin je poveo u 78. minutu pogotkom Kasana sa penala. Izjednačio je Hamšik u 84. minutu, a pobedu Napoliju doneo je Kavani dva minuta kasnije.

Breša u gostima minimalnim rezultatom nadigrala Kjevo, a jedini gol na utakmici postigao je Dijamanti u 30. minutu. Parma i Đenova igrali su 1:1, dok u meču Bari - Kaljari nije bilo golova.

Lacio je sinoć pobedio Fiorentinu 2:1, dok su Milan i Katanija igrali 1:1. Kasnije večeras sastaće se Sampdorija i Napoli.