0
Nedelja 19.09.2010.
18:16 >> 22:10h

Berbatov het-trikom srušio Liverpul

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Liverpul u velikom derbiju 5. kola Premijer lige rezultatom 3:2 (1:0) zahvaljujući trostrukom strelcu Dimitru Berbatovu.

Spakovao tri komada u mreži Liverpula - Dmitar Berbatov

Bugarski internacionalac sa razlogom nosi epitet junaka utakmice, a prvi gol na meču postigao je u finišu prvog poluvremena, tačnije 42. minutu, kada je glavom pored čuvara Škrtela uspeo da savlada Reinu za 1:0. Treba reći da je Junajted zasluženo stigao do prednosti nakon bolje i konkretnije igre u prvom delu.

U nastavku meča viđen je spektakularan gol Berbatova, kada je primio loptu na ivici kaznenog prostoru, a onda okrenut leđima golu, volejom od prečke poslao loptu u gol Reine za 2:0.

Liverpul je uspeo da se vrati u meč posle samo četiri minuta kasnije. Fernando Tores je iznudio penal nakon što ga je oborio Evans, a Džerard je bio siguran sa "bele tačke".

Igrao se 70. minut kada je kapiten Liverpula doneo izjednačenje svom timu. O'Šej je faulirao Toresa na ivici kaznenog prostora, a Stiven Džerard je poslao loptu u nebranjeni deo gola Van der Sara - 2:2.

Ipak, veliku pobedu Junajtedu doneo je sjajni Berbatov šest minuta pre kraja, kada je na centaršut Flečera sjajno pogodio glavom mrežu golmana Reine za 3:2.

"Dmitra su veoma kritikovali proše sezone, što i ne čudi kada se radi o igraču za kog smo morali mnogo da platimo. Ali, ove sezone on je krenuo daleko bolje, na pravi način. Bio je dobar pred početak takmičenja, tokom turneje, a onda je sa dobrim partijama nastavio i kada su počeli zvanični mečevi. Nikada nisam sumnjao o kvalitetima Berbatova", rekao je Ferguson.

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas u Londonu ekipu Blekpula rezultatom 4:0. Golove za "plavce" dali su Kalu u drugom, Maluda u 12. i 41. minutu, kao i Drogba u 30.

Mančester Siti je zabeležio pobedu na gostovanju Viganu, a strelci na bivšem JJB stadionu bili su Karlos Tevez u 43, i Kolo Ture u 71. minutu meča.