0
Nedelja 19.09.2010.
17:47 >> 22:45h

Partizan pobedio Borca u Čačku

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Čačku ekipu Borca rezultatom 2:0 u meču petog kola Superlige Srbije.

Prijateljski kapitenski pozdrav u Čačku

Partizan se posle pobede protiv Borca u Čačku od 2:0 vratio na čelo tabele. "Crno-beli" i dalje imaju stoprocentan učinak - pet pobeda iz pet mečeva. Borac je posle dve pobede i isto toliko remija, doživeo prvi poraz ove sezone.

Po kiši i raskvašenom terenu domaćin se odlično branio punih 70. minuta. Partizan je napadao, propuštao šanse i konačno u finišu uspeo da prelomi meč na zadovoljstvo velikog broja svojih navijača.

Beograđani su u vođstvo stigli u 71. minutu, kada se Kleo najbolje snašao i sa desetak metara na centaršut po zemlji Petrovića, odlično odreagovao i poslao loptu u mrežu.

Čačani su posle primljenog gola zaigrali ofanzivnije, vezali nekoliko kornera i imali pritisak, ali je Partizan u 85. minutu rezultatski rešio meč. Džozef Kizito je centrirao sa leve strane, a na drugoj stativi bio je potpuno sam Bogunović, kome nije bilo teško da matira golmana Milojevića.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević izjavio je da je zadovoljan pobedom.

"Kao što sam i očekivao, ovo je bila veoma teška utakmica za nas. Imali smo nekoliko dobrih šansi, ali jednostavno nismo uspevali da 'razvijemo' svoju igru. Borac je bio jako dobar u defanzivi. Protivnik nam je svesno prepustio posed lopte, ali mi nikako nismo uspevali da prođemo ni kroz sredinu, a ni po bokovima. Teško je igrati protiv tako dobro organizovanih ekipa", zaključio je trener Partizana.

Rad je golom Dimitrijevića u 69. minutu pobedio Hajduk 1:0, dok su Spartak i Sloboda Point Sevojno igrali u Subotici 2:2. Domaći su poveli 2:0 golovima Torbice u prvom i Ubiparipa u 68. minutu iz penala. Gosti su do remija stigli golovima Pavićevića u 83. i 88. minutu.

Juče je odigrano pet mečeva petog kola domaćeg šampionata, a postignuti su sledeći rezultati: OFK Beograd - Indjija 2:1, Vojvodina - Metalac 1:1, Smederevo - Čukarički 2:0, Jagodina - BSK 2:0 i Crvena zvezda - Javor 1:0.

Prvo mesto na tabeli drži Partizan sa 15 bodova, dok je Crvena zvezda druga sa dva poena manje.