0
Četvrtak 16.09.2010.
23:24

LE: Rutinska pobeda Liverpula

U mečevima prvog kola Lige Evrope koje su igrane u večernjem terminu, Liverpul ubedljivo savladao Steauu 4:1, Hajduk izgubio na gostovanju AEK-u 3:1, Zenit trijumfovao u Briselu protiv Anderlehta 1:3, PSŽ dobio u Sevilji 0:1, a Dortmund uspeo da nadvlada domaće Karpate sa 3:4.

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu rumunsku Steauu rezultatom 4:1 u meču prvog kola grupe K Lige Evrope.

Dva gola za Liverpul dao je N'Gog u 56. i 90. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Džo Kol u prvom i Lukas u 81. Jedini gol za Rumune dao je Tanase u 13. minutu.

Dortmund je u gostima savladao Karpate 4:3 u meču prvog kola grupe J. Po dva gola za Nemce dali su Barios u 12. i 87. minutu, kao i Gece u 27. i 90. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Goloduk u 44, Kopolovec u 52. i Kozanov u 78. minutu. Za Dortmund je igrao srpski fudbaler Neven Subotić.

Pari Sen Žermen je u gostima savladao Sevilju 1:0, a jedini gol na meču dao je Nene u 76. minutu,

Bešiktaš je na svom terenu nadigrao sofijski CSKA 1:0, a jedini gol na meču postigao je Ernst u 90. minutu, dok je Porto na svom terenu pobedio Rapid iz Beča sa 3:0. Pogotke za domaći tim dali su Rolando u 26, Falkao u 65. i Mikael u 77.

Fudbaleri Zenita pobedili su večeras u Briselu ekipu Anderlehta rezultatom 3:1 u meccu prvog kola grupe G Lige Evrope.

Sva tri gola za ruski klub postigao je Keržakov u osmom, 33. i 44. minutu. Jedini strelac za domaće bio je Suarez u 66. Za ekipu Zenita igrali su srpski reprezentativci Aleksandar Luković i Danko Lazović, dok je u timu iz Belgije nastupio Nemanja Rnić.

U drugom meču prvog kola grupe G AEK je na svom terenu nadigrao Hajduk 3:1. Pogotke za domaći tim dali su Đebur u 12, Liberopulos u 65. i Skočo u 89. Jedini strelac za Splićane bio je Ibričić u 29. minutu sa penala.

Štutgart je u grupi H na svom terenu pobedio Jang bojs 3:0 golovima Kakaua u 24, Gentnera u 59. i Taskija u 90, a Metalist je u Mađarskoj savladao Debrecin rezultatom 5:0.

Pregled grupa Lige Evrope koje su igrale od 19,05 časova.