0
Četvrtak 16.09.2010.
21:16 >> 23:22h

LE: Leh iznenadio Juventus

U prvom kolu Lige Evrope Juventus remizirao sa Lehom 3:3, Dinamo u Zagrebu pobedio Viljareal 2:0, Siti bolji na gostovanju Salcburgu 0:2, Spoting slavio u Lilu golom Simona Vukčevića 1:2.

Opet postigao evrogol, ali njegova ekipa nije pobedila - Alesandro del Pjero

Fudbaleri Juventusa i poljskog Leha igrali su večeras u Torinu bez pobednika, 3:3 u meču prvog kola grupe A Lige Evrope.

Poljaci su vodili 2:0 golovima Rudnevsa u 14. i 30. minutu, ali je torinski klub stigao do preokreta golovima Kjelinija u 45. i 50. i Del Pjera u 68. minutu. Konačan rezultat postavio je Rudnevs u 90. minutu. Za torinski klub igrao je i srpski reprezentativac Miloš Krasić.

Trener Juventusa Luidji Del Neri izjavio je da je zadovoljan igrom torinskog kluba.

"Pitate me kako smo primili tri gola, a ja bih više pričao o tome kako smo mi stigli do istog broja. Ipak smo jurili dva gola zaostatka i sa te strane sam zadovoljan ponašanjem igrača. Moraćemo da poradimo još na odbrani, ali ne možete se ponašati kao da smo na terenu igrali samo mi. Uvek morate da imate na umu i protivnika, a Leh je odigrao sjajan meč. Fudbal je igra koja koja uvek može da vas iznenadi, ali ja sam video dobro izdanje mog tima i puno podrške za momke koja nam puno znači", rekao je Del Neri.

Za uslovno iznenađenje se pobrinuo zagrebački Dinamo koji je kao domaćin savladao Viljareal sa 2:0, a golove su dali Rukavina i Samir.

Mančester siti je u gostima golovima Silve u osmom i Žoa u 63. minutu savladao Salburg 2:0, a Aris je na svom terenu golom Javita u 59. minutu pobedio madridski Atletiko 1:0 u meču prvog kola grupe B.

Leverkuzen je bio ubedljiv protiv Rozenborga 4:0. Tri gola za nemački klub postigao je Helmes u četvrtom, 58. i 61. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Rajnarc u 38.

Sporting je u gostima pobedio Lil 2:1 u meču prvog kola grupe C. Golove za klub iz Lisabona postigli su Vukčević u 11. i Postiga u 34. minutu. Jedini strelac za domaće bio je Frau u 57. minutu.

U drugom meču prvog kola grupe C Levski je na svom terenu pobedio Gent 3:2. Pogotke za bugarski klub postigli su Žoazinjo u 42, Dembele u 60. i Grin u 84. minutu. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Azofeifa u 23. i Suler u 48. minutu.

AZ Alkmar je na svom terenu pobedio Šerif 2:1 u prvom kolu grupe E. Domaći su do trijumfa stigli golovima Gudmundsona u 14. i Jaliensa u 83. Gosti su do jedinog pogotka stigli autologom Morena u 68.

CSKA iz Moskve je u gostima pobedio Lozanu 3:0 golovima Lova u 22. i 80. minutu i Ignaševiča u 68. u meču prvog kola grupe F. Za tim iz Moskve igrao je i srpski fudbaler Zoran Tošić, koji je zamenjen u 84. minutu.