0
Subota 11.09.2010.
15:44 >> 18:05h

Vidić strelac, ubedljive pobede Arsenala i Čelsija

Fudbaleri Mančester junajteda i Evertona odigrali su nerešeno 3:3 u prvom meču 4. kola Premijer lige, a jedan od golova za "crvene đavole" postigao je i srpski internacionalac Nemanja Vidić.

Sjajan u skoku - Nemanja Vidić

Čudesan meč na Gudison Parku završen je podelom bodova izmeđi domaćeg Evertona i Mančester junajteda, a "karamele" su u nadoknadi vremena uspele da postignu dva brza gola i tako ostanu neporaženi.

Everton je poveo golom Stivena Pijenara u 39. minutu nakon velike dominacije koju su "karamele" imale tokom prvog poluvremena. Međutim, izjednačenje Junajtedu doneo je Daren Flečer u poslednjem minutu prvog dela. U nastavku je viđena bolja igra gostiju, koja materijalizovana već u 48. minutu kada je Vidić bio najviši u skoku nakon centaršuta Nanija. Već u 66. minutu Berbatov je povećao na 3:1, a domaćin je u finišu uspeo da u samo dva minuta dođe do izjednačenja! Najpre je Kejhil smanjio na 2:3, da bi Arteta posle loše intervencije odbrane Junajteda izjednačio - 3:3.

Mančester junajted je propustio priliku da bar na nekoliko sati preuzme vođstvo na tabeli. Ovako, tim Aleksa Fergusona ima osam bodova i nalazi se na drugom mestu. Sa druge strane, Everton je došao do drugog boda u novom šampionatu, i ekipa je i dalje u opasnoj zoni.

Fudbaleri Arsenala su sa ubedljivih 4:1 nadigrali Bolton iako je u prvom poluvremenu bio nerešen rezultat 1:1. "Tobdžije" su i pored odsustva skoro svih napadača igrali svoju prepoznatljivu igru kratkih pasova i lako su u drugom poluvremenu dolazili do gola. Arsenal je drugi na tabeli, odmah iza Čelsija.

Šampioni Engleske igrači Čelsija su na gostovanju Vest Hemu slavili rezultatom 3:1, a Esijen je sa dva gola bio najbolji igrač utakmice.

Mančester siti je opet razočarao svoje navbijače jer je samo remizirao protiv Blekburna 1:1, baš kao i Totenhem protiv Vest Bromviča.

U utakmicama 4. kola fudbalskog prvenstva Engleske postignuti su sledeći rezultati: