0
Utorak 07.09.2010.
22:51 >> 01:44h

Italija ubedljiva, nova pobeda Crne Gore

U kvalifikacionim mečevima za odlazak na Evropski šampionat, reprezentacija Italije ubedljivo pobedila Farane 5:0, Crna Gora slavila u Bugarskoj 0:1, Hrvatska i Grčka odigrale bez golova, BiH izgubila od Francuske 0:2, a Slovačka trijumfovala protiv Rusije u Moskvi 0:1.

Fudbaleri Italije sigurnom pobedom nad Farskim Ostrvima od 5:0, izbili su na prvo mesto kvalifikacione grupe C za odlazak na EP u kojoj je i Srbija, koja nakon remija sa Slovenijom 1:1, zauzima drugo mesto.

Golove za "azure" redom su postizali Đilardino, De Rosi i Kasano u prvom, odnosno Kvaljarela i Pirlo u drugom poluvremenu.

Prvo mesto na tabeli grupe C drži Italija sa šest bodova, dok Srbija ima četiri. Severna Irska i Estonija osvojile su po tri boda, dok je Slovenija sakupila jedan poen. Farska ostrva su poslednja bez bodova.

Naredni mečevi u grupi C biće odigrani 8. oktobra, a sastaće se: Slovenija - Farska ostrva, Srbija - Estonija i Severna Irska - Italija.

Fudbaleri Crne Gore priredili su iznenađenje i pobedili su večeras u Sofiji selekciju Bugarske rezultatom 1:0 u meču grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Jedini gol na utakmici postigao je Zverotić u 35. minutu.

Crna Gora je pre četiri dana na svom terenu savladala Vels 1:0, pa je osvojila svih šest bodova. Izabranici Zlatka Kranjčara dočekaće 8. oktobra na svom terenu selekciju Švajcarske, koja je večeras poražena kao domaćin od Engleske sa 1:3. Golove za "gordi albion" postigli su Runi, Džonson i Bent, dok je Sakiri samo uspeo da ublaži poraz.

Od zemalja iz okruženja Hrvatska je odigrala protiv Grčke na Maksimiru bez golova 0:0, dok je selekcija Bosne i Hercegovine poražena od Francuske u Sarajevu rezultatom 0:2. Strelci za "trikolore" su bili Benzema i Maluda desetak minuta pre kraja meča.

Fudbalska reprezentacija Slovačke takođe je priredila iznenađenje jer je u Moskvi pobedila selekciju Rusije rezultatom 1:0 u meču grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Jedini strelac na meču bio je Miroslav Štoh u 27. minutu.

Selekcija Rusije napravila je prvi kiks u kvalifikacijama za naredni kontinentalni šampionat. Rusija je posle primljenog gola bila bolji rival, stvorila je nekoliko prilika, ali nije uspela da ih iskoristi. Slovačkoj je to bila druga pobeda u kvalifikacijama, dok su Rusi zabeležili prvi poraz. U sledećem kolu kvalifikacija Rusije gostuje kod Republike Irske, dok Slovačka ide u Jermeniju.