0
Petak 03.09.2010.
20:58

Srbija trijumfovala na Farskim ostrvima

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Toršavnu selekciju Farskih ostrva rezultatom 3:0 (2:0) u meč grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će 2012. godine biti održano u Poljskoj i Ukrajini.

Golove za Srbiju postigli su Danko Lazović u 14, Dejan Stanković u 18. i Nikola Žigić u 90. minutu. Srbija će u utorak u Beogradu dočekati selekciju Slovenije.

Za Srbiju je na zvaničnim mečevima debitovao golman Anđelko Đuričić, dok je na klupi nacionalnog tima umesto kažnjenog selektora Radomira Antića sedeo Aleksandar Janković, dok je selektor meč pratio sa tribina.

Naša selekcija je ušla agresivno u meč i već u prvom minutu izvela korner, ali nije bilo opasnosti za golmana Farana. Srbija je imala inicijativu na startu meča, a prvu šansu za naš tim imao je Žigić u sedmom minutu, ali je njegov udarac izblokiran i završio je pored gola domaćih. Lazović je dva minuta kasnije sa svega pet metara neometan šutirao pored gola.

Srbija je povela golom Lazovića u 14. minutu. Jovanović je posle solo prodora utrčao u protivnički šesnaesterac. On je pao na zemlju posle duela sa protivničkim igračima, ali je loptu rukom dodao do Lazovića, koji je pogodio mrežu Farana. Domaći fudbaleri su žestoko protestovali, ali je sudija pokazao na centar.

"Orlovi" su povećali vođstvo na 2:0 u 18. minutu. Stanković je sa oko 20 metara izveo slobodan udarac. Lopta je preletela protivnički živi zid i završila u mreži Nilsena. Samo nekoliko minuta kasnije Žigić nije uspeo da odličan centaršut Jovanovića prosledi u protivnički gol. Lane je u 30. minutu odlično šutirao sa leve strane, ali je golman Farana loptu izbacio u polje. Naši fudbaleri imali su inicijativu do kraja prvog poluvremena, ali promene rezultata nije bilo.

Srbija je imala inicijativu i na početku drugog dela meč, a najveću priliku za postizanje gola imao je Lazović u 62. minutu. On je izašao sam ispred Nilsena, ali se spetljao u protivničkom šesnaestercu i šansa je otišla u nepovrat. Samo dva minuta kasnije nova šansa za našu selekciju. Kuzmanović je odlično uposlio Jovanovića, koji je iskosa šutirao pored gola Farana.

Domaći su u 69. minutu imali šansu za postizanje gola, ali je Samjuelsen šutirao pored gola. Isti igrač je šest minuta kasnije bio sam ispred gola Đuričića, ali je bio neprecizan. Domaći fudbaleri su iskoristili nešto slabiju igru srpskog tima, a Davidsen je u 77. minutu iskosa sa oko 10 metara šutirao pored stavive gola Srbije. "Orlovi" su u 82. minutu propustili veliku šansu da povedu 3:0, ali Nilsen zaustavio udarac Jovanovića.

Konačan rezultat postavio je Žigić u 90. minutu. On je primio loptu u protivničkom šesnaestercu, a onda je zaobišao golmana domaćih i pogodio gol Farana, posle osam mečeva golgeterskog posta.

Farska ostrva - Srbija 0:3 (0:2)
(Lazović 14', Stanković 18', Žigić 90')

Stadion u Toršavnu. Gledalaca. Sudija: 2.000 gledalaca. Sudija: Alber Tusin (Luksemburg) Žuti kartoni: - Obradović 32', Rukavina 86'

Farska ostrva: Nilsen, Rubeksen, Gregersen, Davidsen, Naes, Samuelsen, Petersen (od 72' J. Hansen), Benjaminsen, Udsen (od 46' Muritsen), Holst (od 79' A. Hansen), Edmundson.

Srbija: Đuričić, Vidić, Subotić, Rukavina, Obradović (od 46' Luković), Stanković (od 58' Stanković), Krasić, Jovanović, Kuzmanović, Žigić, Lazović (od 83' Ninkov).