0
Nedelja 18.10.2009.
09:32

Remi Viljareala i Barselone

U subotnjim utakmicama devetog kola španske Primere Real Madrid je ubedljivo pobedio Valjadolid sa 4:2, Deportivo je slavio protiv Sevilje sa 1:0, dok su Barselona i Valensija na "Mestalji" odigrali bez golova

Fudbaleri Reala iz Madrida deklasirali su Viljareala rezultatom 4:2 (3:1) u meču sedmog kola španske Primere odigranom na "Santjago Bernabeu".

Dvostruki strelac za Real Madrid

Real je lako stigao do šeste pobede u sezoni iako je bila bez pomoći povređenog Kristijana Ronalda, dok je Brazilac Kaka u igru ušao tek u 72. minutu. Dva gola, u prvih 20 minuta meča, postigao je kapiten Raul, Aleman je potom prepolovio prednost domaćina, da bi Marselo u nadoknadi vremena prvog poluvremena povisio rezultat na 3:1. Valaljdolid je preko Markitos u 53. minutu ponovo stigao na gol minusa, ali je "rezervista" Iguain u 79. prelepim lob udarcem rešio pitanje pobednika.

Derbi kola između Valensije i Barselone završen je bez pobednika i golova. Iako nije uspela da pobedi u Valensiji, Barselona je i dalje lider Primere sa 19 bodova, jednim poenom više od drugoplasiranog Reala i četiri od Sevilje i Deportiva.

Upravo je Deportivo pobedio Sevilju golom Rodrigeza i tako se izjednačio sa Seviljom na tabeli Primere.

Zanimljivo je da Viljareal ni posle ovog kola nema zabeleženu pobedu, pošto je doživeo novi poraz i to od Hereza rezultatom 2:1. Iako je "žuta podmonica" vodila golom Robera Piresa, domaćin je uspeo da preokrene i zabeleži prvu pobedu, a ujedno fenjer prepusti svom rivalu sa El Madrigala.

Novi poraz doživela je i ekipa madridskog Atletika i to u Pamploni, gde je domaća Osasuna trijumfovala sa 3:0. Igrač utakmice bio je Valter Pandijani sa dva postignuta pogotka, a ubedljivu pobedu potvrdio je Aranda. "Jorgandžije" sa samo šest bodova zauzimaju 14. mesto španske Primere.