0
Nedelja 29.08.2010.
21:08 >> 23:05h

Barselona startovala pobedom, Murinjo debitovao remijem

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima ekipu Rasinga rezultatom 3:0 u meču prvog kola Primere, dok je Real Madrid samo remiziro na Majorci.

Golove za katalonski klub postigli su Mesi u četvrtom, Inijesta u 31. i Vilja u 62. minutu. Samo posle četiri minuta utakmice, Barselona je došla do prednosti. Leo Mesi je u svom stilu probio odbranu domaćih izašao sam ispred golmana i majstorski ga prebacio.

Pola sata kasnije, Inijesta praktično rešava pitanje pobednika. Golman Rasinga Tonjo izboksovao je loptu posle jednog centaršuta, ali na njegovu žalost pravo na nogu Inijeste, koji volejem sa dvadesetak metara šalje loptu u nebranjenu mrežu.

U drugom poluvremenu, David Vilja je uspeo da svoj debi za Barselonu u Primeri obeleži golom u 62. minutu za konačnih 3:0.

Fudbaleri Majorke i madridskog Reala igrali su bez golova u meču prvog kola španske Primere. Novi trener Reala Žoze Murinjo nije uspeo da ostvari pobedu na svom prvom zvaničnom meču na klupi madridskog kluba u Primeri. "Kraljevski klub" je imao više od igre, ali nije uspeo da ostvari pobedu na startu Primere.

Sosijedad je na svom terenu golom Prijeta u 57. minutu savladao Viljareal 1:0. Espanjol je savladao Hetafe 3:1. Golove za Espanjol dali su Osvaldo u 33. i 44. minutu, kao i Datolo u 90. Kod gostiju, u listu strelaca upisao se Galan (autogol) u 61. minutu. U mečevima Osasuna - Almerija i Deportivo - Saragosa nije bilo golova.

Bilbao je sinoć savladao Erkules 1:0, dok je Valensija pobedila Malagu 3:1, a Sevilja je nadigrala Levante 4:1.