Nedelja 18. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 27.08.2010.
15:29
Vestionline, Tanjug A

Partizan dobija dozvolu za sanaciju stadiona

Pomoćnik ministra za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje Aleksandra Damnjanovic-Petrović izjavila je da će Sportsko društvo Partizan, verovatno danas dobiti rešenje o sanaciji njegovog stadiona u Beogradu.

Ona je izrazila nadu da će tokom dana rešenje biti potpisano, jer je pregledana tehnička dokumentacija, ističući da su ispunjeni neophodni uslovi i da će stadion Partizana izgledati uglavnom isto kao što izgleda i sada, samo što će biti mnogo bezbedniji.

Damnjanović-Petrović je objasnila da je reč o sanaciji čelične konstrukcije na zapadnoj tribini na nivoima pet i šest i o zameni konstruktivnih elemenata, dotrajalih podova, plafona i krovova, što su izmene koje su bitne sa aspekta bezbednosti.

Partizan je dobio standarde i minimalne uslove od UEFE, koje je morao da ispuni, a jedan od uslova je bio i odvajanje publike od komentatora, što znači podizanje bezbednosti na viši nivo, rekla je Damnjanović-Petrović za RTS.

"Da li će radovi biti završeni do prve ili druge utakmice u Ligi šampiona zavisi od investitora i izvođača radova, a uslov za početak radova je protok osam dana od prijave Ministarstvu tog posla, dodala je ona.

Damnjanović-Petrović je rekla da razgovori vezani za rekonstrukciju fudbalskog stadiona Partizana teku od januara i da rekonstrukcija podrazumeva izgradnju i dogradnju većeg obima, ali da za to, kao ni danas, nema uslova, jer nema detaljnog urbanističkog plana, koji je potreban za izdavanje lokacijske, odnosno građevinske dozvole.

Ona je rekla da opštine i gradovi do marta iduće godine moraju imati prvi obavezni plan, koji garantuje svim građanima i investitorima da pod istim uslovima dobiju građevinsku dozvolu.

Zakonom je učinjen revolucionarni pomak jer je izmenjen režim svojine nad građevinskom zemljištu i umesto dosadašnjeg prava korišćenja, predviđeno je pravo svojine ili pravo zakupa, rekla je Damnjanović-Petrović.

Prema njenim rečima, sportska društva su ostala "hibernirana" odnosno isključena od mogućnosti da izvrše konverziju prava korišćenja u pravo svojine, što je suštinski problem svojine nad zemljištem.

Fudbaleri Partizana igraće u H grupi Lige šampiona sa engleskim Arsenalom, ukrajinskim Šahtjorom i portugalskom Bragom.
 

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2026 © - vesti online