0
Subota 17.10.2009.
23:27

Kuranji "srušio" Štutgart

U derbiju devetog kola nemačke Bundes lige, dve prvoplasirane ekipe Hamburg i Bajer Levekuzen podelile su bodove u utakmici bez golova, pa je stanje na vrhu tabele ostalo nepromenjeno.

Nakon remija Hamburga i Bajera, Šalke je zaostatak za vodećima smanjio na samo dva boda, pošto je na gostujućem terenu pobedio ekipu Štutgarta sa 1:2. Golove za ekipu iz Gelzenkirhena postigli su Ivan Rakitić u 24. i Kevina Kuranji 76. minutu, dok je jedini gol za domaće postigao Kakau u 73. minutu. Posle ovog poraza "švabe" su ostale na 13. poziciji sa samo osam bodova.

Verder je na svom terenu pobedio Hofenhajm sa 2:0 golovima Klaudija Pizara u 18. i Pera Mertezakera u 22. minutu. Ekipa iz Bremena nije izgubila na poslednjih osam utakmica, a na četiri poslednja meča nije primila gol. Posle ove pobede Verder zauzima četvrto mesto sa 18 bodova.

Bajern je na gostujućem terenu pobedio Frajburg sa 1:2 i tako prekinuo niz od dve utakmice bez pobede. Fudbaleri Luja van Gala sada su na petom mestu sa 15 bodova, dok Frajburg sa pet bodova manje zauzima 10. mesto.

Važne pobede ostvarile su i ekipe koje su na dnu tabele. Nirnberg je pobedio Hertu sa 3:0 i tako ostavio berlinsku ekipu na poslednjem mestu sa osam poraza, dok je Keln ostvario prvu ovosezonsku pobedu na svom terenu trijumfom nad Majncom od 1:0. Takođe, pobedu na svom terenu ostvario je i Ajntraht iz Frankfurta, trijumfom nad Hanoverom od 2:1.

Ajntraht - Hanover 2:1 (1:0)