22:38

Totenhem, Ajaks i Okser u Ligi šampiona

Fudbaleri Totenhema, Ajaksa, Oksera, Kopenhagena i Žiline plasirali su se u Ligu šampiona.

Trostruki strelac za ekipu iz Londona - Piter Krauč

Totenhem je večeras na svom terenu pobedio Jang bojs rezultatom 4:0 u revanš meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona. U prvom duelu bilo je 3:2 za Švajcarski klub. Pogotke za londonski klub u večerašnjoj utakmici postigli su Krauč u petom, 61. i 78. minutu iz penala, kao i Defo u 32.

Ajaks je pobedio kijevski Dinamo 2:1. U prvom duelu bilo je 1:1. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Suarez u 43. i Hamdaui u 75. Jedini strelac za goste bio je ševčenko u 84. minutu iz penala. Srpski fudbaler Miralem Sulejmani ušao je u igru 73. minutu za Ajaks umesto Eriksena, dok je Miloš Ninković presedeo na klupi za rezervne fudbalere u ekipi Dinama.

Okser je na svom terenu pobedio Zenit 2:0, a francuski klub je izborio Ligu šampiona, pošto je u prvoj utakmici poražen 1:0. Pogotke za Okser postigli su Hengbart u devetom i Jelen u 53. minutu. Srpski napadač Danko Lazović igrao je za Zenit od 53. minuta, pošto je zamenio Zirijanova, dok je Aleksandar Luković ceo meč pratio sa klupe za rezervne fudbalere. Zenit je meč završio sa devet igrača, jer su isključeni Malafejev i Hubokan.

Žilina je pobedila Spartu 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Kesej u 18. minutu. Žilina je slavila i u prvom duelu 2:0. Kopenhagen je na svom terenu pobedio Rozenborg 1:0 golom Otesena u 33. minutu. Danski klub je izborio Ligu šampiona, iako je u prvom meču poražen s 2:1.

Žreb grupne faze takmičenja u Ligi šampiona biće održan sutra od 18,00 časova.