0
Nedelja 22.08.2010.
16:31 >> 19:12h

Remi Fulama i Mančester junajteda, Njukasl razbio Aston Vilu

Fudbaleri Fulama i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 2:2 u pretposlednjem meču 2. kola engleske Premijer lige. dok je Njukasl pobedio na svom terenu ekipu Aston Vile rezultatom 6:0.

Malerozni Hangeland

"Crveni đavoli" su došli do prednosti golom Pola Skolsa u 11. minutu, čime je ovaj veteran posle sjajne igre u uvodnom meču sa Njukaslom pokazao da se nalazi u odličnoj formi na početku sezone. Prava borba se rasplamsala u drugom poluvremenu, naročito posle izjednačenja u režiji Sajmona Dejvisa u 57. minutu.

Junajted dolazi do nove prednosti šest minuta pre kraja nesrećnim autogolom Breda Hangelanda. Međutim, isti igrač je uspeo da od tragičara postane junak postigavši gol za izjednačenje u poslednjem minutu meča - 2:2.

''Svrake'' su trijumfovale čak sa 6:0, a praktično su sav posao završili posle nešto više od pola sata kada su stekli tri gola prednosti.

Trostruki strelac Endi Kerol

Aston Vila je u 10. minutu propustila veliku priliku da dođe u vođstvo, jer Kerju nije iskoristio penal a to se odrazilo na pad igre gostiju iz Birmingema. Njukasl je do kraja meča zaigrao angažovanije i postigao šest golova preko Bartona u 12, Nolana u 31. i 87. i tri komada Endija Kerola u 34, 67. i 90. minutu.

Juče je odigrano sedam mečeva drugog kola Premijer lige. U ponedeljak u poslednjem duelu ove runde igraju u velikom derbiju Mančester siti i Liverpul.

Čelsi je jedini sa maksimalnim učinkom i svih šest bodova, dok Mančester junajted, Arsenal i Totenhem imaju po četiri.